Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Népszámlás miért kötelező?

Népszámlás miért kötelező?

Figyelt kérdés

Egyet értek vele, hogy összeírják a népet, de nem értem, miért kötelező.

Miért kötelezhetnek ilyenre egyáltalán? A GDPR ezt megengedi?


2018. nov. 24. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem lenne kötelező akkor nem adna valós képet a népszámlálás.

A GDPR-el összeegyeztetéssel én is kíváncsi leszek. A legutóbbi népszámlálásnál is összekapcsolták az embereket és adataikat az általuk megadott kérdésekkel (hiába állítják esetleg ennek az ellenkezőjét). Akkor már ki lehetett tölteni online is. Egy ismerősöm rosszul adott meg egy kérdésbeli adatot online és megkeresték személyesen a lakásán hogy azt az egy adatot javítsák. Pontosan tudni fogják (azaz legalábbis a legutolsó számlálás óta tudják) hogy például Kis Béla aprajafalvi 35 éves lakos a Fény egyházának tagja és sváb származásúnak vallja magát stb. Szóval legalább az adataik ellenőrzéséhez és összekapcsolásához az állampolgárok hozzájárulását kellene kérni. De hát különböző pártok már így is gyűjtik a pontos adatokat az egyes emberekről és gyanítom ahhoz sem járultak hozzá. Másfelől az emberek egy része önként szolgáltat adatokat magáról és az életéről az interneten már régóta (FB vagy insta stb.).

2018. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igy van. De nem is értem, hogy kotelezhetnek... 50.000Ft-ra meg miért büntetnek? És ha rossz adatot adok meg, az is szabálysértés?
2018. nov. 24. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
A vallásod nem kötelező megadni.
2018. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen a vallás csak egy példa volt. 2011-ben eldönthető volt hogy válaszolsz-e a nemzetiségedre vagy a vallásodra. De ki tudja hogy ez 2021-ben hogy lesz.


De 2011-ben kötelezőek voltak az olyan egyéb adatok mint


"állampolgárság, lakóhely, lakáshasználat jogcíme, családi állapot, a családban, háztartásban betöltött szerep, élve született gyermekek születési adatai, iskolába járás, iskolai végzettség, nyelvismeret, gazdasági aktivitás, munkakeresés, foglalkozás, munkáltató, munkavégzés vagy tanulás helye, munkavégzéssel, tanulással összefüggő napi közlekedés, lakás címe, rendeltetése (típusa), építési éve, falazata, lakáshasználat formája és rendszeressége, tulajdoni jellege, helyiségeinek száma, alapterülete, kommunális ellátottsága, felszereltsége, lakásban lakó háztartások és személyek száma"


Azért ezek is elég részletes adatok amiket már 2011-ben is tökéletesen összekapcsoltak a személyazonossággal. Tehát nem biztos hogy jó ötlet lesz megtrollkodni és gyerekek számának megadni tizennyolcat vagy magadat munkanélkülinek kiadni amikor van munkahelyed és ha akkor is szabadon eldönthető lesz hogy válaszolsz-e a vallásra akkor oda a Jedi rendet írni. Sok adata már így is megvan az embereknek a nyilvántartásban és a népszámlálás már csak egy leltáregyeztetés.


De cserébe legalább az egész online lesz 2021-ben. Akinek nincs internete ahhoz kimegy egy ember egy laptoppal vagy táblagéppel és segít kitölteni. Állítólag.

2018. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A következő népszámlálásnál már a nevedet is meg kell adnod. Állítólag a megkérdezettek 83%-a szerint ez teljesen rendben van.
2018. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden országban így van, még a büntetés összege is hasonló átszámítva.
2018. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a legutóbbi kettőn nem adtam meg adatokat, sem kérdezőbiztosnak, sem online. Nem büntetett a lőtéri kutya sem 50ezer forintra. A kérdezőbiztosnak azt mondtam hogy online már kitöltöttem.
2018. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!