Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elütöttek a zebrán, minek...

Ha elütöttek a zebrán, minek kellene történnie?

Figyelt kérdés

Tegnap tortent. Mielott zebrara leptem direkt megalltam mig a hamarabb erkezo auto megall a bal oldalamrol ugye. Megallt es raleptem elkezdtem atsetalni, jobbra is tekintettem es mivel nagyon lassan jott meg messze is volt meg igy mentem tovabb hisz mindig megallnak, lathatta a jobbrol erkezo autos is hogy a szembejovo is megallt. Szoval setalok es kozeledik, oda tekintek es egyaltalan nem elore fele nez, hanem ki balra a kocsi ablakon. Hat nem fekezett le hanem terdmagassagban nekem jott de valahogy reflexbol szembefordultam vele es megtartottam magam a motorhazteton. Valoszinuleg az adrenalinfroccs miatt nem ereztem akkor a fajdalmat, de mar faj a terdem igy bo 1 nappal a tortentek utan. O bentrol a kocsibol mutogatott sajnalatat kifejezve en pedig szettart karokkal neztem ra hogy megis mit csinal. Mivel abban a pillanatban nem nagyon ereztem a fajdalmat igy fogtam es mentem inkabb tovabb szoba se alltunk, jo napom volt es nem akartam ezen se balhezni se a sort feltartani es neki gondot sem okozni..

Ha tegyuk fel 5 km/h-val gyorsabban jon es en a foldre kerulok es valami zuzodassszeru serulest szerzek annak milyen kovetkezmenyei lettek volna?

Tudomasom szerint zebran nekem van elsobbsegem, miutan en megvartam hogy megalljon a balrol jovo auto es raleptem a zebrara ezek utan kotelessege megallni de nem tette es elutott.


2018. nov. 21. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

be kéne lökni az árokba és felgyújtani a kocsijával együtt. ennek kéne történnie.


egyébként minimum elsőbbségadás elmulasztása szabálysértés, de adott esetben közúti baleset okozása bűncselekmény.

2018. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a rendszámot sem tudod? Egyébként is ha akkor ott a helyszinen továbbengedted, tanunak sem kértél meg senkit akkor utolag ugrálhatsz, de minek?
2018. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Ha akkor nem hívtál rendőrt vagy utána közvetlenül nem tettél feljelentést, nem mentél el az orvoshoz miatta, akkor már keveset tehetsz, mert nem tudod bizonyítani, hogy tegnap az autó okozta neked ezeket a sérüléseket és nem ma estél le a lépcsőn.

Természetesen jogodban áll feljelentést tenni és ha megtalálják az autóst akkor pereskedhetsz vele kártérítésért, de sok esélyét én nem látom a sikernek.

A zebrán ugyan neked van elsőbbséged, de most láthattad, nem sokra mész vele ha nem figyelsz te a saját egészségedre, mert te sérülsz meg és nem ő.

Ha akkor rendőrt hívsz és ők rögzítik az esetet akkor eljárást indítanak. Annak során ők döntik el, hogy a balesetért csak az autós volt a felelős vagy te is és ennek eredménye alapján döntöttek volna arról, hogy az autós milyen büntetést kap. Ez súlyos büntetés is lehetett volna, hiszen ahogy írtad, nagyobb bajt is okozhatott volna. Az ilyen büntetéseknek nem az a céljuk, hogy akkor azt a sofőrt megbüntessék, hanem hogy mások se kövessék el, látva, hogy mi lehet a következménye.

2018. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen autósokat lelkiismeret furdalás nélkül meg kellene ölni! Nekem ez a véleményem!
2020. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!