Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Könyv feldolgozásának jogi...

Könyv feldolgozásának jogi háttere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék feldolgozni egy könyvet, mely szövegét, illusztrációit és történetét programoznám le a szakdolgozatomhoz, illetve ezt a játékot később szeretném publikálni is, hogy mások is kipróbálhassák.


Az egyik ilyen Kaland, játék, kockázat típusú könyv feldolgozásáról lenne szó, szerettem volna felvenni a kapcsolatot a bel és külföldi kiadóval, de sajnos nem jártam sikerrel, illetve magával a szerzővel sem tudtam egyeztetni a részletekkel kapcsolatban.


Milyen más lépéseket tehetek a plágium vagy a szerzői jogok megsértésének megakadályozásához?


Előre is köszönöm mindenkinek, mennek majd a zöld pacsik!



2018. nov. 19. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

,,Milyen más lépéseket tehetek a plágium vagy a szerzői jogok megsértésének megakadályozásához?"


Ha nem csinálod meg a játékot. A jogokat birtokló személy nem egyezik bele, akkor nem használhatod fel a tartalmukat semmilyen formában.

2018. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez bizony így van, ahogy az előttem szóló írja.

Te jobb ha meg sem kisérled ezt, amit fontolgatsz, ugyanis kaphatsz olyan pert a nyakadba, hogy akár életed végéig fizetheted a kártérítést.


Az egészen biztos, hogy a jogtulajdonos nem fogja neked ingyen megengedni a feldolgozást. Te meg pénzt nem áldoznál ilyesmire, de ha tennéd is, nem igen van neked erre ekkora keretösszeg.


Ráadásul, ez bűncselekmény is, tehát ha a szerző nem is tud a dologról, az ő feljelentése nélkül is eljárhatnak veled szemben, ha ne mtudod igazolni, hogy engedélyed van a jogtulajdonostól a mű feldolgozására.

2018. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a szerzővel, jogbirtokossal kötött írásbeli szerződés nélkül csak akkor tehetnéd meg, ha az író halála óta eltelt volna 70 év, s a következő év január elseje után vagy. (Több szerző esetén az utolsó halála számít.)


Mivel ez még nem történt meg, így legálisan nem terjeszthető , felhasználható a mű. Nem tudsz mit tenni, az övé minden jog.

2018. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!