Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez jogos?

Szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés
A házunkban a szomszéd ismerösömnél cseréltek gázórát,mivel 10 évente szoktak,majd egy hét mulva kapott egy levelet,hogy karcos volt az óra stb,és birságolnak,nekem panaszkodott,hogy a net tele van ilyen esetekkel hogy a gázművek újabban ilyen bűncselekményeket követ el,de más szolgáltatókra is igaz utána néztem a neten. Na most a héten hozzám is akart jönni a két sz@rházi cserélni gázórát,kezembe egy kamerával gondoltam rögzitem a munkásságukat nehogy csőbe huzzanak mint a házunkban jó pár embert (utólag kiderült) erre a két csicska belázadt,hogy ők ehhez bizony nem járulnak hozzá,mondom én meg ahhoz nem hogy felvétel nélkül dolgozzanak,mondtam nekik csak akkor használom fel a felvételt ha megakarnak kárositani azaz meglopni. Biróság stb,ebbe elballagtak mint a kiherélt kutyák,faramuci a helyzet,szerintetek jól tettem amit tettem hogy nem hagytam magam meglopni! Köszi a választ!
2018. nov. 8. 08:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
most irt privátban egy volt szerelő,azt mondja hogy 50-70 e nekik a jutalék egy ilyenért ha viszont X mennyiség nincs meg egy hónapban akkor rosszul dolgozik és repül a cégtől,fura mi?
2018. nov. 8. 09:44
 12/18 anonim ***** válasza:
Nemrég hívott egy haver, hogy egy fickó mászkál a kerítésen. Mi van?! Tépek haza, egy gázóraleolvasó volt, felállt a kerítés beton peremére, benyúlt, kinyitotta a szekrényajtót és tükörrel olvasta le. Megy is rá a lakat a legközelebbi leolvasás előtt.
2018. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 nemaRendőrség ***** válasza:
52%
Nekem a gázóra leolvasók megerőszakolták a kutyáimat és megették a gyerekeket. Undorító egy népség
2018. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
zárható legyen a szekrényed,fotózd le ha bontják őket terheli a felelőség,ugy mint téged ha az ő jogi zárjukat nyitod,amugy kutya használat ebben az esetben kötelező!
2018. nov. 8. 10:23
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Bár szerintem is jogos az ötleted, ettől még valószínűleg nem legális. A szolgáltatónak ugyanis joga van kicserélni az órát és te nem kötelezheted arra, hogy engedje a videófelvételt közben.

Áthidaló megoldásként ha javasolhatom:

- készítsetek fényképeket a szerelés megkezdése előtt az órákról, közelről, sok irányból, amin jól látszik hogy milyen állapotban van a plomba, a felület stb. Ezeket nyomtassátok ki előre és kapcsoljátok hozzá egy nyilatkozathoz, amit írassatok alá a szerelőkkel, hogy elismerik, a fényképeken látható állapotban volt a mérőóra amikor a szereléshez nekikezdtek.

Utána meg álljatok ott mellettük és figyeljétek ahogy dolgoznak.

Ha előre aláírtak egy ilyen papírt, akkor tudni fogják, hogy figyeltek és talán meg sem próbálnak ügyeskedni.

Vagy kérhetitek, hogy ha magát a szerelést nem is engedik levideózni, akkor egy-egy fázisban lépjenek hátrébb és készíthessetek magáról a mérőóráról videó vagy fénykép felvételt. Akkor ők nem lesznek rajta a felvételen, nem kell a személyiségi jogaikat védeni.

Amúgy ez nem általános, a többségük tisztességesen végzi a munkáját, de ez nem vígasz azoknak, akik kifogták azt a párat aki belenyúl az órájukba.

2018. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#12

Ez csak neked lesz nehézség, mert otthon kell lenned amikor mennek leolvasni.

Nálunk meg van beszélve a víz és gázóra leolvasóval, hogy nyugodtan odamehetnek és felnyithatják, leolvashatják.

Azt old meg, hogy hozzányúlni ne tudjanak az órához, pl. rakj elé egy plexi lapot vagy rácsot, amin átlát, de nem tud hozzáférni.

2018. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
én azt mondom amelyik nem sunyiskodik azt nem zavarja a videó felvétel,a gond az hogy itt azért nem babra megy a játék,ügyvéddel beszélt a közösképviselő,és állitólag jogos mert még a rendőrt is utcán levideózhatod,a saját otthonodban meg főleg,ha nem teszed közzé,max ha birósági polgári perre kerül sor akkor bizonyitékként használható,ez csak személyes kifogás hogy ő nem engedi akkor küldjön mást ki.
2018. nov. 8. 11:13
 18/18 anonim ***** válasza:
Kelet-Magyarországon a Tigáz csinálta ezt tömegesen, de már évekkel ezelőtt. 4-500000 kötbért követeltek arra hivatkozva, hogy szakértő megállapította a leszerelt mérőóráról, hogy mágnesezve volt. Természetesen az ő szakértőjü, valami kamu vizsgálattal. Akiket sikerült megijeszteni, azok kifizették, de olyanról nem tudok, hogy bíróság előtt tudták volna bizonyítani a követelésük jogosságát. Merthogy nekik kellene bizonyítani a szerződésszegés tényét valamint a kötbérkövetelés összegének a jogosságát is.
2018. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!