Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bármit tartalmazhat egy...

Bármit tartalmazhat egy működési és szervezeti rend?

Figyelt kérdés

Lehet sokan nevetnek majd ezen, főleg akik még Kádár alatt szocializálódtak. Történt kb egy hónapja, hogy a sulinkban egy diák rendőrt hívott, ugyanis a portás bezárta, mert azt hitte még van órája.

Nem vicc, hívta a 112-t hogy fogva tartják.

A rendőrök kijöttek majd "kiszabadították", meg beszéltek az igazgatóval. Talán csak figyelmeztették az iskolát, és a büntetés elmaradt.


Rá egy hétre beleírták a házirendbe hogy "Az iskola tanulója beleegyezik hogy ott tartsák" (nem tudom pontosan hogy volt, nagyjából ez lehetett az értelme)

Azt hitték ennyivel meg lesz oldva :D

Erre pár szülő írt egy közös panaszlevelet az igazgatónak, hogy ezt mégis hogy gondolta az iskola.

Kivették a házirendből természetesen, mert félt az igazgató hogy eljut az Oktatási biztosig a hír, ne adj isten TV2/RTL :D Viszont ezt a dolgot beletette a szervezeti és működési rendbe. Most itt tart a dolog.


Amúgy elég gyakori hogy a portás bezárja a diákokat itt. Ezt a bezárást úgy kell elképzelni hogy ki nem lehet menni, az udvarra igen (bár onnan 1 perc alatt visszaküldenek a takarítók ha nincs óra + hívnak egy tanárt).


Tehát egy ilyen alapvető emberi jogot el lehet venni ezzel a sz. és m. renddel mint a szabadsághoz való jog?

(Személyi szabadság korlátozása)


Amúgy én úgy tudom hogy az oktatási biztosnak menni fog egy levél hamarosan, ő gondolom majd rendet tesz. Engem csak a jogi oldala érdekel, mert jövőre egyetemre megyek, jogi karra. Ez ezzel jár hogy érdekelnek ilyen dolgok :D


2018. okt. 25. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Törvényellenes dolgot nem írhatnak bele
2018. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez törvényellenes?
2018. okt. 25. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!