Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez kell fordulni, hogy ha...

Kihez kell fordulni, hogy ha egy ügyvéd "befagyasztotta" a bankszámlát?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja, hogy nem tud hozzáférni a bankban lévő pénzéhez mert zároltatta egy ügyvéd. Hová kell fordulni, hogy igazságot tegyenek, hogy az illető nem egy bűnöző és hozzá tudjon férni a pénzéhez, és megszűnjön az illető ellehetetlenítése?
2018. szept. 27. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Aha. Zároltatta az ügyvéd. Csak úgy, semmiféle adóssága nem volt, nem jött levél a végrehajtótól. Tényleg semmi, hanem egyik napról a másikra csak hopp, gondolt egyet egy ügyvéd, mint egyszemélyes hatóság és zároltatott egy bankszámlát. Hiszen ehhez is van joga.

Semmi más sem történt. Nem szerepel a bankszámla hagyatéki leltárban, nem lehetséges, hogy bűncselekményhez kötődik. Nem is jött ilyesmiről értesítés.

Ha tényleg zárolnak egy bankszámlát, annak nyomós oka van, nem annyi, hogy egy ügyvédnek rossz napja volt. Az ügyvéd nem hatóság, nem tehet meg ilyet. Az esetek túlnyomó többségében az ilyen zárolás, fizetésből való letiltás, végrehajtási jog bejegyzése mindig előzmények után történik. Ha tartozásról van szó, akkor van jó sok írásbeli fizetési felszólítás, majd a végrehajtó is küld levelet arról, hogy mit tehet meg, ha nem fizet az adós és arról is, hogy mi az, amit ténylegesen megtett. Ha nyomozás, hagyatéki eljárás vagy egyéb miatt nem lehet hozzáférni a számlához, arról is jön értesítés, ez egészen biztos. Csak az ilyeneknél gyakori az "én ugyan át nem veszem, nekem ehhez semmi közöm, éngömet ne keverjenek bele itten semmibe", a "mit tudom én, milyen levél gyött, csekk nem vót benne, kihajítottam a kukába" és a többi, jellemzően helytelen magatartás.

Én ott kezdeném, hogy csak végigjárnám azzal a kedves ismerősöddel, nem lehet-e, hogy ilyesmi van a háttérben. Lehet, hogy ő maga is meg fog lepődni, mert jóval egyszerűbb dologról van szó, mint hinné.

2018. szept. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Az Atya Úristenhez! Bár nem biztos hogy a törvények ellen tud tenni bármit is! :D
2018. szept. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
A bankhoz meg az ügyvédhez, majd ők elmondják, miért is történt ez, rendezni kell az adósságot, és aztán ismét szabad lesz a bankszámla.
2018. szept. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
LOOL és ha számlán van a pénz amivel ezt lehetne? Ismerösöm szemét díjjal kapcsolatban zárolták az egyetlen számláját , és albérletben lakik. Életét veszélyeztetik ezzel nem ?
2018. okt. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!