Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha töröltek a munkaügyis...

Ha töröltek a munkaügyis rendszerből és vissza vesznek utána kapok pénzt vagy újra le kell telnie egy évnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő lenne a problémám. Regisztrálva vagyok a munkaügyi központban, már több mint egy éve. Ez idő alatt dolgoztam, illetve egy tanfolyamon voltam. Jelenleg alkalmi munkán vagyok, a munkaügyin eddig regisztrált állás keresőként voltam bejelentve. Kellett volna mennem jelentkezem de elfelejtettem. 60nap múlva visszavesznek. A kérdésem az lenne hogy miután visszavettek újra kell egy évet várnom mire megkapom a szociális juttatást?

Köszönöm a válaszolóknak előre is.


2018. szept. 26. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha munkád lesz a munkaügyről ki kell jelentkezni. Hogy újra jelentkezhess (pėnzt is kapj) ahhoz igen, kell az az 1 ėv munkaviszony.
2018. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár magam már régóta nem vacakolok a munkaügyi központtal, de anno olyasmi volt, hogy:


Ha nem jelentkeztél időben, akkor töröltek automatikusan, és igen,x idő múlva lehetett újra regelni, lehet 60 nap, nem tudom...

Viszont... ha te azért nem jelentkeztél, mert dolgoztál, vagy suliba jártál...., akkor azt jelentened kellett volna. Mert az úgy nem járja, hogy munkaügyis pénzt is kapsz, meg fizut is...

De ha valaki úgy van, hogy már régebb óta regelve van, de nem jár már munkaügyis pénz neki, akkor is azon nyomban ki kell jelentkeznie a munkaügyi központtól, ha munkát talál, vagy beiratkozik iskolába....

Ha ezt a kijelentkezést megteszi, de hamarosan újra munkanélkülivé válik, akkor újra jelentkezhet, és szabály szerint mennek a dolgok, pénzek...

Ha viszont nem szóltál nekik, akkor nem tudom mi a szitu... Nyilván a mai nyilvántartásokból rájönnek, hogy dolgoztál is, de hogy ezért megbüntetnek-e, vagy a jövőben szigorúbban állnak-e hozzád, mármint hogy kapj-e pénzt tőlük, azt nem tudom.

2018. szept. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!