Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában arra akarnak...

Az iskolában arra akarnak kötelezni hogy a suli 100 éves évfordulója alkalmával, vegyem meg az évkönyvet, mert hogy kötelező. Ez jogilag a helyén van?

Figyelt kérdés

Aztmondják hogy kötelező és nincs olyan hogy nem vesszük meg.

De egy erre nem kötelezhet senki vagy rosszul sejtem?

Kettő pedig,mit csinálnak? Csúnyán néznek rám?

Ugye jól sejtem,hogy ilyenr enem kötelezhetnek ha nem akarom,jogilag ez így nincs a helyén. Javítsatok ki légyszíves



2018. szept. 18. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem kötelezhetnwk

De pokollá tudják úgy tenni az életed, hogy azt kivánnád bár megvetted volna

2018. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelezhetnek. Legfeljebb csúnyán néznek rád, de mivel nem tanszer, meg oktatási segédeszköz, így tehetnek egy szívességet.
2018. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
mond hogy nagyon szegény vagy, csak részletre tudod megvenni vagy kikölcsönöznéd a könyvtárból, esetleg lefénymásolnád
2018. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Mond hogy ugyan most nem veszed meg, de cserébe írsz jobb könyvet a 200.évfordulóra
2018. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Lefénymásolni szerintem többe kerülhet, mint megvenni...
2018. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem a pénzről van szó

Itt az alapvető jogokról van szó

2018. szept. 18. 20:40
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

Hát ha az alapvető jogokról van szó, akkor mindjárt más a leányzó fekvése! Nem kötelezhetnek rá, viszont kibaxhatnak a geccibe, és neked utána jogod lesz a nyóc általánossal elmenned közmunkásnak, ahol egy öt elemit végzett munkavezető jogilag szarrá szopat. A jogászkodás ugyan jó dolog, viszont jogilag rendkívül haszontalan.


Bár ha minden áron cumizni akarsz, a magyar jogrend szerint, ehhez jogod van.

2018. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ne haragud,de ezért nem baszhatnak ki én szerintem. Házirendbe nincs ilyen belefoglalva.
2018. szept. 18. 20:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Melyik iskola ez? Lehet, hogy még kétszer annyiért is el tudod azonnal adni a vaterán.

Ha nem számított az iskola, akkor miért pont oda mentél?

2018. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Főleg évkönyv miatt. Nem lett megkérdezve hogy kinek kell egyáltlaán. Meg miaz hogy kötelező? De komolyan? Nevetséges
2018. szept. 18. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!