Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elektronikus ügyintézés?

Elektronikus ügyintézés?

Figyelt kérdés

Megkaptam a válásról az idézést és szerepel benne egy ilyen bekezdés: "-felhívja a bíróság a felekt, hogy a tárgyaláson csatolják - HALASZTÁS TERHE MELLETT - az utolsó 12 hónapról havonkénti részletes bontásban készült jövedelemigazolásukat" "Az elektronikus úton eljáró félnek az ügyre vonatkozó iratait elektronikus úton kell benyújtania akként, hogy az a tárgyaláson a bíróság rendelkezésére álljon"


Tehát ha eddig mindent papíron adtunk be akkor ha ezeket magunkkal visszük a tárgyalásra akkor lesz még következő alkalom? Se gyerek, se vagyon semmink nincs és közös megegyezés.


Illetve ha van lehetőség, hogy ezeket a jöv. igazolásokat elektronikusan elküldjük, azt e-mailben tehetjük meg vagy ügyfélkapun?



2018. szept. 17. 12:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha ezekre nincs lehetőség, postán ajánlottan beküldhetem ezeket, hogy a tárgyalásig megérkezzenek?
2018. szept. 17. 14:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Az e-mailben való levelezés nem jelent egyet az elektronikus ügyintézéssel. Nem ezt jelenti. Az más.

Ha eddig nem kértétek az elektronikus ügyintézést, akkor ezután sem kell. Ez nektek nem kötelező. Ebben az esetben postán feladhatod, személyesen beviheted. Tárgyalásra magaddal viheted.

2018. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért számomra felfoghatatlan, ha közös megegyezéssel elosztom a semmit valakivel, ahhoz minek a jövedelemigazolás. Ja értem, aki kitalálta, nem értett hozzá. Igen, ez végülis itt mostanában életszerű.
2018. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én se nagyon értem, de ha ez kell akkor ez kell .. Igazából rájöttem, hogy hirtelen túlgondoltuk a dolgot a halasztás terhe mellett jelentése is meglett, szóval már várjuk a dolog végét szépen békésen és ennyi :)
2018. szept. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!