Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartást hogy tudom...

Gyerektartást hogy tudom behajtani a kisfiam apukájától?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a problèmám, hogy 3 ève külön mentem a gyerek apukájától ès most kb 10hónapja nem fizet gyerektartást. Voltam bíróságon onnan továbbították a vègrehajtóhoz az ügyet de ez már 3 hónapja. 20.000ft van megítèlve neki de semmi. A gyereket "lesz*rja" nem látogatja pedig jöhetne a gyerek eszèbe sem jut szülinapkor meg nèvnapkor sem. De ez a tető pont, hogy a gyerekètől azt a 20.000ft gyerektartást is sajnálja.
2018. szept. 12. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszintén? Sehogy. Bár papíron nagyon sok alternatíva van, gyakorlatból mondom: lehetetlen ha ilyen. 1 havit sikerült kicsikarnom a volt nejemtől, utána feladtam. De viszont nyugodtan, egyedül, belepofázás nélkül tudtam a gyerekeket nevelni.
2018. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ha még a kategóriát sem találod, ahova a kérdésed tenni kellett volna, akkor neked esélytelen.

2018. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Van lehetőséged állami gyerektartást kérni 2x3 évre adják meg.A helyi gyámhatóságnál kell kérelmezni,de az is idő.

Viszont ha ítéletet hoznak minden hónapban fixen megkapod az összeget ,aztán majd az apukán követelik.

2018. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha megvan az egy főre jutó legkevesebb jövedelmetek...esélytelen.Én 4 éve egy fillért sem kaptam az Apától,mivel sem bejelentett munkája sem vagyona nem volt,így a végrehajtó feladja a történetet.Mivel a bejelentett és kézhezkapott fizum meg elég a megélhetésünkhöz,gy az állam azt a megelőlegezett gyerektartást sem fogja megitélni Nekünk.Szóval az előttem szóló,igazat írt,de annak vannak feltételei.A gyámhatóságon azt mondták,rendőrségi feljelentést tehetek esetleg és leültetik köztartozásért.De abból a gyereknek még mindig nem lesz pénze...
2018. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Lehet hogy nálam volt csak ez másként,de tőlem nem kertek egy főre jutó jövedelmet.

Mellesleg attól hogy az elég megélhetésre attól még az apuka köteles fizetni.Az állam szerintem ezt tartja szem előtt,de nem akarok hülyeséget mondani,én igénybe vettem a 2x3 évet azóta fizet plussz vonja tőle a NAV amit az állam kifizetett,mert van bejelentett munkahelye.

Nekem minden hónap utolsó péntekén számlán volt sosem volt gond belôle.

2018. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-eske! A kérdező azért ide tette merthogy eltartásról van szó, és mindenki érzi, mert a politikai "elitet" mi tartjuk el!


A gyerektartást bíróságon kell követelni, peres úton, és talán egyszer megkapod. Elvileg behajtják!

2018. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!