Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkövettek-e valamit, ha így...

Elkövettek-e valamit, ha így tesztek?

Figyelt kérdés

Facebookon találtam egy kivitelezőt egy munka elvégzésére, amit végül nem csinált meg. Az általam, bankszámlájára átutalt előleget azonban már jó ideje nem kapom meg tőle. A rendőrség nem foglalkozott az üggyel, mivel álláspontjuk szerint ez polgári ügy, szerződésszegés, ennek megfelelően járjak el. Viszont nem tudom elindítani az eljárást, ha nem tudom az illető címét.

Facebookon leírhatom-e (facebook fiókjának megjelölésével), hogy mit csinált, kérvén az embereket, hogy aki tudja, privátban adja meg a címét?

Elkövetek-e ezzel bármilyen jogellenes cselekményt úgy, hogy amennyiben arra kerülne a sor, minden általam állított, leírt dolgot tudnék bizonyítani?


2018. szept. 11. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemtudom mennyire lenne torvenyes ,ha valaki ilyen informaciot adna ki a palirol.

Nem irtatok ala valamifele papirt?

Az ,hogy utaltal neki nem jelent semmit,mondhatja azt,hogy regi tartozas vagy barmi.

A facebook beszelgetesekkel meg az a gond ,hogy ha torli a fiokjat akkor "Facebook felhasznalot" fog kiirni,igy a rendorsegnek emiatt fel kellene vennie a kapcsolatot a Facebookkal ,ami honapokba telhet.

2018. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak telefonon beszéltem vele, így nem lehetett írásos szerződés. Utalásban benne volt, hogy előleg, ráadásul a facebookos beszélgetésekből kiderül, hogy mire is fizettem az előleget.

A beszélgetést természetesen már lementettem, tehát törölni kívánná magát, akkor is megvan. Ráadásul, elég nagyban űzi az ipart, ráadásul meg is vannak vele elégedve az ügyfelek (én lehetek a fehér holló), tehát nem hiszem, hogy lennének ilyen szándékai.

Azt pedig nem hiszem, hogy bárki bármilyen jogellenes cselekedetet hajtana végre, ha privátban megírná a címét. Sőt, ki tudja, lehet, hogy kiderülne, hogy másokat is vert már át hasonló módon.

A kérdés az, hogy ha én ilyen, egyébként általam bizonyítható dolgokat írnék ki a Facebookra, lehet-e belőle bajom?

Még ha a pénzemet nem is látom soha, a pali leendő ügyfelei hátha átgondolnák, hogy akarnak-e ezzel a csókával üzletelni.

2018. szept. 11. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Amig nincs belole ugy addig nincs aki eldontse ,hogy mennyire valosak a bizonyitekaid. Amig nem bizonyosodott be (hivatalosan) ,hogy elkovette addig ez csak ragalmazas lenne. (Vagy jo hirnev megsertese).

Gondolom kep formajaban mentetted el. Egy kepernyomentes konnyeden manipulalhato es sokszor el sem fogadjak,csak ha a tenyleges beszelgetes megvan (mondjuk ha nem torli a fiokjat akkor az is megvan).

Barkirol szemelyes informaciot (adatot) kiadni tilos. Ha feljelentest tenne annak lehetne baja belole ,akitol kapod az infot. (Mondjuk itt az a lehetoseg,hogy nem nevezed meg a forrast,ha nemtudja kitol van az info akkor maximum ismeretlen tettes ellen indul eljaras). Vagy azzal is tudsz trukkozni,ha aztmondod ,hogy meglattad az utcan es lattad hova megy be.

2018. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, azt mondod (de erősítsél meg), hogy feljelenthet rágalmazásért, vagy jó hírnév megsértéséért, de ha be tudom bizonyítani, hogy minden állításom igaz, akor nem leszek felelősségre vonva.

A beszélgetések rögzítésére, lementésére a Facebooknál van hivatalos lehetőség a beállítások menüpontban. Ekkor nem csak a vele folytatott beszélgetéseket, hanem minden beszélgetés lementésre kerül html formátumban, zip-be csomagolva. Remélem ebbe nem kötnének bele.

Akkor felajánlom a posztokban, hogy a nyomravezető névtelenségét garantálom.

2018. szept. 12. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Viszont lehet ,hogy szamit az ,hogy a ragalmazas pillanataban meg nem volt bizonyitva ,tehat lehet ,hogy utolag mar feleslegesen bizonyitod. Az mar mas kerdes ,hogy kulon eljaras indulna a te feljelentesedbol is viszont ettol meg (lehetseges) ,hogy a ragalmazasert kapnal valamit (borton nem lenne belole)

2018. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!