Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell megadnom a lakcímem...

Miért kell megadnom a lakcímem, ha megsértik a szerzői jogomat Youtube-on?

Figyelt kérdés
Az lenne a dolog lényege, hogy valaki el lopta a videóimat, feltöltötte a saját csatornájára. Ezek a videók ma már privátban vannak az én csatornámon és ezeket töltötte fel a saját csatornájára és ez zavar engem. Viszont, ha bejelentést teszek szerzői jog bitorlása miatt, akkor meg kell adnom a lakcímemet, amit érhetően nem szeretnék. Igaz, hogy a jogsértő személy címét én is tudnám, de ez engem nem vigasztal. Miért kéne megadnom a saját lakcímemet idegen embernek? Márpedig másképp nem enged a Youtube panaszt tenni. Hogy működhet így a rendszer? Ez egy elég nagy ostobaság, hogy a sértett címét tudja a jogsértő személy, ezzel visszaélhet. Fordítva is igaz, de az nem releváns, mert engem rohadtul nem érdekel a lakcíme, csak az, hogy letörölje az én videóimat. Esetleg forduljak a rendőrséghez, ha már a Youtube rendszere ilyen ostoba? Köszönöm a segítséget. Jogászok válaszát fogadnám a legszívesebben.

2018. szept. 7. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem szimpla azonosítási szükséglet. Hiszen nekik semmit nem mond, hogy Kis Béla vagy, mert rengeteg Kis Béla van az országban és a youtube-ra bármelyik felrakhat dolgokat és bármelyiknek lehet problémája utána.

Ezzel tudják azonosítani, hogy mindig rólad van szó, nem egy másik Kis Béláról, mert annak más a lakcíme. Mint amikor a hivatalnál kérik az anyja nevét is az illetőnek, holott semmi köze az édesanyjának az ügyéhez.

De ettől még természetes, hogy nem akarod az orrukra kötni. Próbálj meg más lehetőséget kérni tőlük, hogy más azonosíthatóságot kelljen megadnod és nem a lakcímedet. Nem tudom sikerülhet-e.

2018. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
A youtube a fizikai elégtétel híve. Ha már tudjátok egymás címét semmi nem tántorítja el az elkövetőt, hogy jobb belátásra bírjon
2018. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Mert ez innentől akár komoly ügy is lehet, akár bírósági is (, nyilván nem a te ügyed konkrétan, de a youtube nak egységessen kell kezelnie ezeket) szóvál komolyan kell venni és ott már nem lesz elég az hogy Tomika95...
2018. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj tegyél egy feljelentést és küldd el e-mailban a kcsognek, kitakarva a címedet, attol be fog szarni.
2018. szept. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, hogy a Youtube-nak kell a lakcímem, de miért adja ki harmadik személynek? Mondom én is látom az ő címét, de ennek mi értelme van, hogy mi is látjuk egymás címét és nem csak a Youtube látja ezeket?
2018. szept. 8. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Miértnem adsz kamu címet?!
2018. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!