Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány évet kaphatok ezért?

Hány évet kaphatok ezért?

Figyelt kérdés
Valakit öngyilkosságra motiváltam és megtette. Ha kiderül, mennyit kapok?
2018. szept. 2. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Azt nem tudom hány évet, de a lelkiismereted örökre veled van... plusz, én hiszek a Karmában... szóval igyekezz jóvátenni (ha lehetséges egyáltalán), mert azért ez nem pitiáner bűn.
2018. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem lesz sok az az öt év?

Mondom kötél!


Amúgy meg a politikusok is öngyilkosságra motiválnak néha.

2018. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

ad2: ne derüljön ki.

Nem tudják bizonyítani.

Te lebeszélted és meghallgattad.

Ha olyan hülye vagy, hogy magad ellen vallasz - akkor meg börtönbe akarsz kerülni. Végülis biztonságos hely, mert a külvilág kegyetlenségeitől el leszel zárva. Úgyhogy ez egy jó ok arra, miért megy be sok fiatal önként a börtönbe.

2018. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkosságban közreműködés


162. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt bír rá öngyilkosságra, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem fog kiderülni ha világgá kürtölted. Biztos........
2018. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
Mit jelent pontosan az "öngyilkosságra motiváltam"?
2018. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából folyamatosan ezzel jött, hogy öngyilkos lesz így a végén már inkább azt mondtam neki, hogy tegye meg ha ennyire hülye. Hát másnap megtette. Bűntudatom van egyébként, biztosan rátettem ezzel egy lapáttal neki.
2018. szept. 3. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ez nem bűncselekmény. Nem rábírtad (azaz nem te váltottad ki a szándékot), hanem csak nem engedtél az érzelmi zsarolásának. A jogi része ennyi, a többi megítélése nem az én dolgom, nincs is hozzá elég információ.
2018. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:
Akkor megvan a válasz. Ezért sehány évet sem kapsz. Lehet, rosszul kezeltél egy általad ismeretlen helyzetet, de ez tényleg nem bűncselekmény. Erkölcsileg sem elítélhető, mert nem volt benned rossz szándék.
2018. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!