Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bkv bűntetés sokszorozódni fog?

Bkv bűntetés sokszorozódni fog?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy 30 naptári nap elteltével 16000 Ft helyett már 32500 Ft-ot kell fizetni. Ha 60 napot meghaladja, hogy befizetem, akkor pedig már hatvan valahány ezret kell majd fizetnem már?

2018. szept. 1. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha olvastad, nyilván így van. Jellemzően így működik minden társaságnál, hogy késedelem esetén kamatozik vagy sokszorozódik a büntetés. De még mindig a legjobb, ha veszed a fáradságod és elolvasod a BKV/BKK díjszabásait.

Azt sem árt tudnod hogy nemfizetés esetén behajtóhoz is kerülhet a tartozásod, ami még pár tízezerrel növeli a fizetendő összeget, így nem éri meg csak úgy tudomást nem venni a dologról, hogy "majd úgyis elévül". 5 éven belül úgyis megindítanak egy eljárást, nem hülyék veszni a pénzt.

2018. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tagadd meg a befizetést


tedd meg


úgyse mered

2018. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt

De egyebkent nem akarom hagyni hogy elevuljon vagy barmi csak elneztem a befizetest hogy 32 lesz

Viszont mindent elolvastam a bkk oldalan es azt irtak hogy ha30 napon tul fizetem akkor 16 ezer helyett 32500 lesz a buntetes de akarhogy kerestem ra azt egy azoval sem irtak hogy pl ket honap utan pl mar hatvanezer lenne

Csak annyit irt hogy 30 nap utan lesz 32500 ezert nem ertem

2018. szept. 2. 00:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, ez nem fog exponenciálisan növekedni éveken át. Ha eléred a 30 napos késést akkor onnantól már végig az a büntetési tétel marad. Durva is lenne hogy havonta duplázódva rövid időn belül milliós nagysággal tartoznál.


Ezek a büntetési tételek is azért növekednek, hogy ösztönözzék a minél előbbi tartozásrendezést, különben nem rohanna senki befizetni azt a pár ezer forintot. Ha te mégis beleestél abba a hibába hogy vártál vele egy hónapot, akkor sajnos marad a magasabb pótdíj-kategória.

2018. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat! Én is igy tartottam logikusabbnak☺️
2018. szept. 2. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!