Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Friss autistaként mennyi...

Friss autistaként mennyi támogatást kaphatok jogilag?

Figyelt kérdés

Elolvastam ezt a cikket meg a hozzájuk tartozó kommenteket [link] és az autizmus részletes tanulmányozása után egyértelműen felismertem magamon a tipikus személyiségjegyeket.


Mindíg a világ csupán egy kis szeglete érdeket. A hobbijaim. Az hogy mi a tudományos futurisztikus jövő, az hogy az ultramodern fizika milyen spiritualitáshoz hasonlító szférákat nyit meg majd előttünk és ezekben mennyi lehetőség van. Ez csupán egy a különc hobbijaim közül. Ugyanakkor sosem érdekelt, nem is bírtam foglalkozni az átlagemberek hétköznapi bajaival. Nem tudtam sosem bekapcsolódni ilyen társas eszmecserékbe...


A személiységkarakterem is ugyan enyhén sznob vonásokat hordoz, de ha más aspektusból közelítem meg az autizmus jegyei szintán ráillenek.


Nagyon megfogott ennek a lánynak a története, aki a célját végig tudta vinni a börokratikus útvesztőkön. Nem tudták lebeszélni sem. Nos, jobban átgondolva számomra is jó lenne, ha autizmussal le %-olnának amennyire csak lehetséges. Jó lenne, ha kapnék az államtól valamilyen támogatást vagy bérkompenzációt érte. Sokkal versenyképesebbnek érezném magam többlet anyagi juttatásokkal !


Elsőként ahogyan a lány is tette az autizmus alapítványt kell felkeresnem. Ahol olyan orvos vizsgál meg, aki napi szinten tapasztal autista tünetekkel rendelkező emberek attiutüdjeit. Nos, így nem lesz nehéz bennem is felismerni ezeket. Elmondom részletesen a saját történeteimet. Az alaptíványt logikusan akkor van értelme fentartani, ha foglalkozik, kezel, felismer, egyszóval manageli az autistákat. Neki is az az érdeke hogy megtalálja bennem az autistát, ahogy a lányban is.

Az autizmusnak nincsenek fizikai jelei, látható orvosi tüntetei, érzékelhető fizikai elváltozásai, mint a legtöbb nem neurológiai betegségnek, így valójában a paciens fantáziája szab határt az autizmus mértékének.30+ éves vagyok és férfi.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen szinten valósítható meg az a terv, hogy az autizmusomért a társadalom támogatásban részesít (50%+)?


2018. aug. 30. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nullát.
2018. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Ne fáraszd magad! ... de főleg másokat.

Menj dolgozni!

2018. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

TLDR


"nem is bírtam foglalkozni az átlagemberek hétköznapi bajaival"


"versenyképesebbnek érezném magam többlet anyagi juttatásokkal"


"Neki is az az érdeke hogy megtalálja bennem az autistát"


"így valójában a paciens fantáziája szab határt az autizmus mértékének"

2018. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy valaki autista, még simán elmehet parlagfüvet nyírni, nem hinném, hogy ezt akadályozná az autizmusa. Remélem, az összes ilyet felülvizsgálják, és elküldik őket dolgozni.
2018. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
2-es és 4-es. Ti még azt is elküldenétek dolgozni akinek nincsenek meg a lábai. Pontosan annyira vagytok pszichopaták mint a Fidesz.
2018. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Valóban, attól, hogy nincs lába, príma telefonos ügyfélszolgálatos lehet pl. A modern világban oly sokféle munkakör van már, hogy szinte bárkinek lehet találni megfelelőt.
2018. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

#5

Szerintem pont a te szemléleteddel van a gond, hogy így lenézel egy fogyatékos embert, náladnál alacsonyabbnak, munkaképtelennek találod.

2018. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

én mindenkit elküldenék dolgozni, aki lélegzik


mindenkinek van megfelelő munka, nem kell lazsálni

2018. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyámog kaphat ápolási segélyt.

Van a faluba egy ikerpár, sajnos születéskor oxigénhiányosak lettek egy orvosi műhiba miatt. Ma 22 évesek, és finoman szólva, nem ajánlanak nekik mensa tagságot.

Minimálbérért dolgoznak a faluban, köztereket rendeznek, ha épp nincs mit, akkor nyugdíjasoknál segédkeznek a ház körül.

Rengeteg ember fent van a spektumon, ha csak nem vagy súlyosan, vagy középsúlyosan autista (nem vagy az) akkor semmi sem jár.

Amúgy ne dr. Google-lel állíts fel diagnózist, mert ha tovább olvasol, az agytumorig is eljutsz. :D

2018. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérődző, neked abszolút járna valami komolyabb összeg, mert olyan hihetetlenül sötét birka vagy, hogy a réten a többi tőled tanul meg bégetni.
2021. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!