Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermektartas megszuntetese?...

Gyermektartas megszuntetese? Mivel jar?

Figyelt kérdés

Elmeletileg jarna, iskolaba jarok (elmultam 18), de en nem akarom, hogy kapjam. En kaptam sajat szamlara anno, nem anyu,igy egyeztek meg. Tudom, hogy simlis ugyekre hasznalna fel minden papirt apam, nem akarom hogy bajom szarmazzon ebbol. Tett egy olyan lepest par napja, amiert en ezt mindenkepp megakarom szuntetni. Bar mar tobb mint fel eve amugy sem fizet. Hoztam keresetlevelet a birosagrol, bar sima keresetlevel, nincs megjelolve, hogy ez kimondottan gyermektartas megszuntetesere van. Attol meg jo lehet? Mi ennek a menete? Mennyi esely van ra hogy megszuntetik?

20/L


2018. aug. 24. 18:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, ő erősködött, hogy 25 éves koromig neki kötelessége fizetni. Hiába mondtam, hogy nem kell, meg hogy az már nem igazán gyerektartás, csak mondta.

Akkor ezt igazából visszakövetelheti?

2018. aug. 25. 11:10
 12/12 anonim ***** válasza:

Vissza csak jogtalanul kifizetett pénzt követelhet. Vagyis ha nem vagy diák és már elmúltál 18 éves, akkor nem járt a gyermektartás számodra és ha fizetett, akkor azt visszakérheti. de csak ekkor.

Ha diák vangy, akkor 20 éves korodig fizetnie kell, utána meg te vagy édesanyád kérhetitek bíróságon a rokontartás megállapítását - ami szintén gyerektartás lenne a végén. De mivel ilyet nem kértetek, így nem erről van szó.

Az lehet, hogy a válás, gyerekelhelyezés ügyeknél volt egy megállapodás vagy a bíróság akkor kikötötte, hogy ha továbbtanulsz akkor fizetnie kell 25 éves korodig (ha addig vagy diák). Hogy ne kelljen külön eljárás a rokontartás megállapításához 20 éves korod után. De ha nem vagy diák vagy nem mutatsz be neki róla igazolást, akkor nem kell fizetnie és te is lemondhatsz róla.

Viszont az eddig megkapott pénzt 18 éves korod és a középiskola elvégzése után, már vissza kell adni ha nem tanultál tovább. ha igen, akkor nincs mit visszaadni.

2018. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!