Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőr bűnügyi nyomozóból...

Rendőr bűnügyi nyomozóból ügyvéd. Nem fura?

Figyelt kérdés

Hallottam valamelyik nap egy olyat,ha igaz,tegyük fel az,hogy egy ember rendőrnek készűlt és el is helyezkedett,rendőrkapitányságon lett nyomozó,évekig dolgozott ott és mára már ügyvéd lett,bűnügyekben jártas ügyvéd.


Azt,hogy eleve ügyvédnek is tanult,kétlem,esetleg a rendőri munkája mellett levelezőn,de még ezt sem nagyon hiszem,az már inkább hihető,ha bíróból lesz ügyvéd például,de rendőrből...


Mindegy ,tegyük fel van ilyen.


Kérdésem:

A rendőr nyomozó az a bűnelkövetők ellen van,bűnt üldöz,míg a meghatalmazott ügyvéd a bűnelkövetők mellett van és arra koncentrál,hogy akár a bűnös még az ítéletig se jusson el,ha lehet.


Nem fura az ilyen,egyik munkahelyen a bűnös ellen,új munkahelyen a bűnös mellett van egy ember?


Én nem tudnám csinálni ,ha a rendőrséget otthagynám,hogy utána ügyvéd legyek.

Szerintem a rendőrnek is külön születni kell,az ügyvédi hívatásra is.

Nem fura?



2018. aug. 8. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ismerek ilyet.

Nyomozó volt a rendőrségnél, aztán ügyvéd lett belőle.

Nyilván elvégezte a jogot, míg rendőr volt, aztán lépett.

És nyilván az okát nem kérdeztem, de van egy sejtésem...Sokkal kifizetődőbb ügyvédnek lenni, mint rendőrnek. :)

És az ügyvédeket sem úgy kell elképzelni, hogy mindig azért harcolnak, hogy a bűnös vádlottakat felmentsék. Sok vádlott egyáltalán nem vitatja a bűnösségét, vagy csak részben, meg aztán az ügyvédek azért is vannak ám, hogy a jogokat nem ismerő vádlottakat segítsék jogilag. Sok ügyvédet ismerek, vannak köztük ilyenek és olyanok is. Nem mind olyan, mint amit a TV-ben látsz.:)

2018. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakori eset, én is ismerek ilyet, főleg hogy régen elég korán nyugdíjba lehetett menni a rendőrségtől, és fiatal nyugdíjasként aztán erre váltott.
2018. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És szerinted őt a hatalmas igazságszolgáltatás érdekli?? Nyilván nyomozóként kidörzsődött, zsivány lett aztán azt kamatoztatja az ügyvédi pályán ahol szerintem tripla annyit keres mint rendőrként. Ennyire egyszerű szerintem. Pénz beszél... Neki mindegy, hogy milyen munkát végez.
2018. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!