Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Járásbiròsággal volt már...

Járásbiròsággal volt már valakinek dolga?

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy levelet tölük de mivel nem tartozkodom otthon igy nem tudom átvenni de fogalmam sincs mit akkarnak tölem volt már valakinek dolga velük? Ez mennyire komoly dolog?

#Járasbirosag
2018. aug. 3. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A bíróság, mindegy milyen bíróság, mindig komoly dolog. Vedd át a levelet, vagy hozzátartozó vegye át és abból kiderül, hogy mit akarnak.
2018. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugi az tuti, hogy nem ellened büntetőügy, mert az azzal kezdődne, hogy a rendőrség küldene levelet a meggyanúsításodról (pl. véletlenül nekimész parkoláskor egy autónak, majd továbbmész, mintha semmi sem történt volna, ami rongálás, felvesz a térkamera).


Vagy tanúként akarnak meghallgatni valamilyen ügyben, max. polgári per indulhatott ellened, ha pl. szerződést szegtél (tipikusan valamit nem fizettél).

2018. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. aug. 3. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Első kettő téved... ha magánvádról van szó akkor nincs ugye ügyész, tehát rendőrség is csak a feljelentést veszi fel és a tudtod nélkül küldi is tovább a bíróságnak. Magánvád meg a leggyakoribb a rágalmazás/becsületsértés... előfordulhat, hogy úgy követted el ezeket, hogy nem vtál tudatában, hogy bűncselekményt valósítasz meg. Pl. panaszt tettél vkire a munkahelyén, erre írásos bizonyítékuk van.


A bíróság beidéz először meghallgatásra, ilyenkor van békítés is. Ha ez nem sikerült akkor megy tovább az ügy, tárgyalás, elmeszakértői vizsgálat, stb.


Januárban én is kaptam egy levelet a semmiből a bíróságtól, feljelentettek becsületsértésért.

Én se gondoltam először semmi rosszra :/

2018. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kajszibaracknak tényleg igaza van.


#2

2018. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én nem is magyarországon élek hát nem tudom mi ez a level meg ez az egész
2018. aug. 3. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos, annyit tudunk itt írni, hogyb

hozzátartozód vegye át a levelet és kiderül... gondolom van akit megbíztál a hivatalos ügyeid intézésére. Tippjeink vannak, de akkor se derül ki mi áll a levélben.


A tippem az, hogy vmi magánvádas feljelentés van ellened mivel velem is ez volt... lehet kamu bizonyítékkal vádoltak meg és a bíróságot nem érdekli, hogy hol vagy, a meghallgatáson még nem kötelező a jelenléted, de mivel így a békítés sem lehet sikeres e miatt a következő beidézésed már a tárgyalás lesz amin kötelező megjelenni, ha nem teszed akkor elővezetnek és annak ktgeit rád verik... velem ilyen nem volt, de halottam olyanról, hogy egy becsületsértési ügyben nem jelent meg a vádlott, mert külföldön volt, kint előállították meg őrizetbe vették. Ott azt hiszem az volt a vád, hogy egy srác lekrvázta az exét, habár ezt nem tudom hogy bizonyította a csaj... lehet tényleg nem követtél el semmi komolyat, de ma már egy becsületsértési ügyből is lehet börtön... a becsületsértést azért a mindennapokban könnyen el lehet követni, pl. Te is lekrvztad az exed, annak tanúja van vagy Facebookon írtál neki olyat, kitettél vmit az idővonaladra, bármi ilyen kis apróság.


De nyugi, az ilyen esetekkel nem nagyon szeret a bíróság foglalkozni meg a feljelentők sokszor indulatból tesznek magánindítványt, a bíróság meg lebeszéli a feljelentőt, akkor megszűnik az eljárás... csak Neked ez azért szívás mert haza kell utaznod... ...

2018. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mondom, hogy tök mindegy, lehet találgatni, hogy mi miatt kaptad a levelet, vetesd át valakivel. Ha tanúmeghallgatás pl., akkor pénzbírsággal is sújthat a bíró, ha megidéztek és nem jelentél meg. Bíróságon dolgozom.. ;-)
2018. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Lehet tudni mi ált a levélben? Én ma kaptam értesitöt és az ünnep miatt csak 5 nap mulva tudom átvenni a levelet.
2022. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!