Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e új személyit csináltat...

Lehet-e új személyit csináltatnom így?

Figyelt kérdés
14 évesen lett ez csináltatva, 4 éve. Fő indok, hogy felismerhetetlen vagyok rajta. De tényleg, volt már, hogy boltos nem hitte el, hogy én vagyok rajta. Most leszek nemsokára 19. Ha jól tudom egyébként is már új típusú személyik vannak, amik 18 év alatt 3 évig élnek, szóval azzal már alapból nem is lenne érvényes. Hallottam valami olyasmit is, hogy ha másért nem, akkor azért igényelhetek, mert enyém régi típusú, és újnak vannak új funkciói?

2018. aug. 2. 21:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ó és még annyit, hogy ha valaki mostanába csinált megtudná mondani, hogy mekkora költsége, illetve hány napon belül jön meg?
2018. aug. 2. 21:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Igényelhetsz, ingyenes.
2018. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit kifejtenéd az "igényelhetsz" dolgot? Melyik oknál fogva igényehetek? (ha kérdeznék okmányirodába, hogy milyen oknál fogva igényelek)
2018. aug. 2. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Megmondod, hogy szeretnél "e-személyit", vagyis elektronikus ügyintézésre is alkalmas személyi igazolványt csináltatni magadnak a régi helyett. Ez alapból szükséges sok helyzetben, nem fogják kérdezni, hogy neked mihez kell.

Ha már úgy is ott vagy, akkor igényelj személyes ügyfélkapus azonosítót is, ezt valószínűleg külön kell intézni egy másik ablaknál, de ugyanott. Az interneten elérhető Ügyfélkapu rendszerébe ezzel lesz hozzáférésed is és akkor az adóbevallásodat is csinálhatod az interneten keresztül (már ha kell rajta módosítanod bármit majd), de ami nekem a legjobban bejött mostanában, hogy nem kell visszamenni az orvosi rendelőbe a laboreredményekért, hanem az ügyfélkapuba belépve, az egészségbiztosítási részre átlépve otthon is kinyomtatható. De rengeteg más hasznos dolog van már, amikhez az e-személyid és az ügyfélkapus azonosítóddal léphetsz és a neten keresztül intézheted.

2018. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak új funkciói igen, de csak a hozzá járó ügyfélkapu regisztráció használható, mivel egy korházba sincs kártyaolvasó (3000 forintos tétel az ebayről), sem hozzáférés hogy a leolvasott kártyához tartozó adatokat lekérdezzék. Mindezt 2 év alatt nem sikerült.
2018. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ügyfélkaput nem hiszem, hogy csináltatni fogok, mert már van. (Egyetemre jelentkezéshez kell felvi hitelesítésnél) Így is megoldható?
2018. aug. 2. 23:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze. Nincs kapcsolat köztük (ilyen értelemben) csak javasoltam, hogy ha már úgyis mész oda, akkor csináltasd meg azt is. Ha már van, akkor nem kell.
2018. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!