Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben bezártak egy...

Amennyiben bezártak egy félreértés miatt valahova (nem jogi személy) mit kell tenni? Még inkább mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pl félholtra verhetem azt aki bezárt, hogy kiszabadítsam magam?
2018. júl. 23. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
BÁRMIT! (Feltéve hogy azt mondod utána, hogy veszélyben érezted az életed) Ha véletlenül megölöd, akkor a lényeg hogy azt mondd, hogy nem akartad. Túlzott mértékű önvédelem, ejnye-bejnye. Nincs az a bíró, amelyik ezt ne venné jogos védelmi helyzetnek!
2018. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8%

#1 vagyok.

Még valami. Csak mozgás-képtelenségig verheted. Ha eltöröd a kezét, majd a lábát is, azt nehéz kimagyarázni! Törött kézzel vagy lábbal nem jelent akkora veszélyt, ami indokolná a másik végtag eltörését is.

2018. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vagy testileg veszélyeztetve hagyd el az erőszak alkalmazását, kivéve ha másképp nem tudsz belátható időn belül szabadulni. Inkább várd meg amíg elszabadulsz lehetőleg fizikai erőszak nélkül és vidd az ügyet a bíróságra.
2018. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
" és vidd az ügyet a bíróságra." Ahol személyi szabadság korlátozásáért kap egy bírói figyelmeztetést, vagy próbára bocsájtást. Aztán ha legközelebb találkoznak, nagyon erős visszatartó erő lesz a büntetés amit kapott abban, hogy beleverjen egyet a fejébe amiért feljelentette. Az erősebb kutya b...ik!
2018. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!