Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtátok, hogy illegális...

Tudtátok, hogy illegális saját készítésű űrhajóval elhagyni a Földet, majd visszajönni?

Figyelt kérdés

Nemrég egy érdekes elméleti esetet mutattak be a NATO-nak és az USA-nak: Mi lenne, ha egy megfelelő tudással és eszközökkel rendelkező ember tudna építeni egy kis űrhajót, amivel elmehet pár körre a bolygó körül, majd hazajöhet, mint Mézga Aladár.


Mint kiderült, a dolog több szempontból is illegális lenne, de a legvitattotabb téma ez volt benne:


A világűr civil használatra azért illegális, mert így egy adott ember számára, megfelelő röppályával, a bolygó bármely pontja elérhető lenne, gyakorlatilag 90 perc alatt a Föld bármely pontjáról egy másikra "teleportálhatna". Valamint, mivel egy ilyen űrutazás ugyanúgy nézne ki a radarokon, mint egy interkontinentális ballisztikus rakéta kilövése, komoly nemzetbiztonsági okai lehetnek egy ilyen "radarbetyárkodásnak."


A tanulság: Ha a Mézga Aladár Kalandjai a valóságban történt volna, Aladárt első útja végén valószínűleg FBI, CIA, KGB, NATO, Stasi delegáció várta volna amikor leszállt a Földre.


2010. jún. 19. 00:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

nem az űrt sajátítják ki szerintem.


Én inkább arra gondolok, hogy légteret sértenél a felszállásnál és landolásnál. Illetve a felszállás hangja füstje stb mint szabálysértés vagy törvénysértés.


A föld körüli keringés pedig szerintem ott lesz bűn, amikor szintén légteret érintesz.


Ha kérsz engedélyt az országodtól, hogy felszállj és meg is adja, és a saját országod felett maradsz, akkor nem lenne baj. Ellenkező esetben a többi ország lehet ajvékolna és akkor az lenne a kérdés, h kiadnának e nekik.


Amúgy csak érdekességképp. Tudtommal a holdat is felosztották már maguk között. Talán a marsot is.

2010. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!