Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örököltem egy házat és több...

Örököltem egy házat és több örökös van akkor, hogy van ez?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy 3 -an örököltünk egy házat a két örökösnek van kulcsa a házhoz nekem nincs. Már sok mindent elvittek onnan pl: tűzifát stb...Igazából nekik nem tetszik hogy Én is örökös vagyok.Velem nem beszélnek meg semmit.

Mi a jogi teendő ilyenkor, mert szerintem engem ugyan úgy megilletne az a fa például. 1/3 része van mindannyiunknak.

Köszönöm a segítséget előre is!


2018. júl. 22. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám, hogy vagy adnak kulcsot (legalább másoltatni) minden zárt ajtóhoz, vagy lakatossal odamegyek és felnyittatok mindent.

Tényleg mihamarabb lépjél, mert amit már elvittek, nemigen tudod a részedet elvenni belőle (nehezen tudod bizonyítani, hogy ott volt korábban).

2018. júl. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, tulajdonképpen be is perelhetnéd őket, hogy a fa 1/3 részét adják át neked, de nyilván semmilyen bizonyítékod nincs, hogy ott volt egyáltalán fa.

Tényleg azt kell csinálnod, hogy megfenyegetni őket, hogy adják át másolásra a kulcsot, egyébként fel fogod törni a zárat. Körülnézel, aztán megbeszéled velük, hogy ki mit vihet. Vagy mivel nyilván nekik sincs bizonyítékuk az ott lévő dolgokra, annyi dolgot elviszel, ami kompenzálja a többiek által elhordott dolgokat. Ez sem szabályos (megbeszélés nélkül), de hát ez most egy ilyen dolog, ha ők sem kérik ki a te véleményedet.

2018. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Valójában akkor kellett volna egyféle leltárt, listát készíteni az ott levő dolgokról, amikor örököltetek és az alapján lehetne osztozkodni.

De sajnos a legtöbb örökségnél ez történik, aki kevésbé van tekintettel a többiekre, az odamegy és elviszi ami neki tetszik. Ezt csak úgy lehetett volna megakadályozni, ha az elhúnyt távozásakor mindent lezárnak és csakis együtt mehettetek volna oda, amikor mindent el is osztotok emás között megegyezéssel. Ilyen viszont nem szokott történni.

A ház egy harmada a te tuljdonod is, ezért először - és sürgősen - írásban szólítsd fel a másik kettőt, hogy adjanak neked is kulcsot a házhoz vagy tegyék lehetővé, hogy te is szabadon bejuthass. Ne csak telefonon beszélj velük, hanem legyen valami írott bizonyítékod is, hogy kérted, de nem kaptad meg a lehetőséget. Ha ma küldesz nekik e-mail-t hogy holnap este érsz kulcsot vagy odamész hozzájuk és adsz nekik erről egy rövid levelet dátummal, majd ezt nem teljesítik, akkor fordulhatsz további megoldáshoz úgy, hogy ne legyen bajod belőle.

Ha fel akarod törni a zárat, akkor legyen nálad az örökségedről szóló papírod és javaslom, kérj hozzá rendőri segítséget. Lakatosnak ugyanis csak akkor szabad hivatalosan zárat feltörnie ha rendőrt is értesít róla, különben ez lenne a betörők legjobb módszere, hogy kihívnak egy lakatost, mondván övék a lakás csak kizárták magukat, majd amikor valaki elkapja őket akkor a betörést rákenhetnék a lakatosra, hiszen ők nem nyúltak a zárhoz, csak bementek egy már nyitott lakásba.

Kérdezd meg a rendőrségen, hogy mi a menete annak, ha be akarsz jutni a sajt tulajdonodba - lehet, hogy tévedek és hivatalosan meg sem teheted így.

2018. júl. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtót akár be is rughatod, törheted. A tulajdonodból nem zárhatnak ki.

Az ellopott fa ügyében pedig tégy feljelentést.


Eredetileg a közjegyzőtől lehet kérni örökségvédelmet. De ez már múltidő, ha a hagyatéki tárgyalás lezajlott.

2018. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én betörnék a házba. Igazán nem betörés ha te is tulajdonos vagy.


Minden egyes dolgot lefotóznék, hogy ott van, majd a tövábbi örökösöket megbeszélném ha helyzetet és persze csinálnék az egészről egy hangfelvételt.


Ha olyan dolog hangzik el a beszélgetésben, aminek a közre hozatala erőssen rossz helyzetbe hozná őket.


pl.: "Igen ott volt X kg fa és magunk közt elosztottunk, mert te nem érdemelsz innen semmit sem" stb...


Akkor később megmodanám nekik, hogy hangfelvételem van minderről és azt hazudnám, hogy több ügyvéddel is konzultáltam és ha nem egyeztek meg igazságosan, akkor bepereled őket.


Persze hangfelvétel plusz zsarolás rész nem éppen legális, meg ha van egy kis eszük nem dőlnek be, de csodákra vagy képes ha ügyvédekkel és perekkel fenyegetőzől, főleg ha azt hiszik, hogy van ellenük bizonyítékod.


Pl.: Egyik szomszédunk lopta a gyümölcsfáinkról a terméseket. Nem tudtuk bebizonyítani, de biztosak voltuk hogy ő volt az, de mivel már sok konfrontációnk volt abba hagyta...


Később teljesen más zavaró dolgot csinált, amibe nem mennék bele.


Felszereltettünk egy kamera rendszert, az egyiket meg ideiglenesen a fákra irányítottuk. Át hívtuk a szomszédot és megmutattuk a fára mutató kamerát, majd elmegyaráztuk neki, hogy van videó felvételünk arról, hogy betört a bírtokunkra és ellopja a gyümölcsünket és be pereljük ha nem kezd el normális szomszédként viselkedni... és nem hagyja abba azt az aktuális dolgot, amit most nem írok le, mert nem akarom hogy felismerhető legyen a komment :)


Első mondata egy bocsánat kérés volt és azóta kerül minket...

2018. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!