Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ellopták a biciklimet...

Ha ellopták a biciklimet akkor ha valahol meglátom kedves nem idén barnult illetőt leszedhetem a biciklimről?

Figyelt kérdés

Ma 1 óra körül egy rendezvényen ellopták a biciklimet.

Egy roma származású ember/banda lehetett mert a rendezvényen csak ők voltak problémásak.

Ha meglátom valahol letámasztva vagy éppen rajta ül akkor lerúghatom a kis nyomorultat a saját biciklimről?



2018. júl. 8. 03:09
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos nem teheted meg ugyanis nincs bizonyítékod ellenük.

És konkrétan téged vinnének be a rendőrök amiért "bántod őket" vagy épp lopni akarnál tölük.

Hiába a tiéd ha nincs róla bizonyítékod kb b**zhatod.

2018. júl. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lerúghatod róla. Nem hiszem, hogy bárki problémázna ezzel kapcsolatban. Csak nem fogod megtalálni szerintem. Mondjuk érdekel. Hogy sikerült ellopatnod?
2018. júl. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 belapus ***** válasza:
A "lerúgás" már önbíráskodásnak számítana ( BTK 368 ), de visszakérheted tőle.
2018. júl. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz hogy nem lett lezárva de ezért direkt szóltam is a polgárőröknek hogy figyeljenek rá.
2018. júl. 8. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felszólíthatod, hogy adja vissza a biciklidet (mellesleg nem ártana tudni bizonyítani, hogy valóban a tiéd, mert mondhatja azt is, hogy az övé), illetve kérheted a hatóság segítségét. De nyilván nem teheted meg, hogy lerúgod-lerángatod őt a bicikliről. Illetve talán le kéne zárni legközelebb a biciklidet, ha nem akarod, hogy ellopják. Nem mellesleg bárki ellophatta. Rengeteg fehér ember is követett már el vagyon elleni bűncselekményt...
2018. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Ez a probléma azzal,hogy túl sok joga van a cigányoknak.
2018. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azonnal leverném róla, ugyanis nálam van otthon a bringa garanciajegye és évekre visszamenőleg fotók a bringámról.
2018. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jogtalan birtokost is védi a törvény...kivéve avval szemben, akitől a birtokot jogtalanul szerezte!

Szóval igen, visszaveheted, bizonyos határokon belül. A torkát nem vághatod el, és le sem rúghatod csak úgy.

2018. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!