Ha az ember betöltötte a 18. életévét és a szüleitől külön élve egyenlőre sem továbbtanulás hírével, sem munkával nem büszkélkedhet, de rokonoknál lakik, annak mire kell figyelnie? Mi mindent fizetnek kötelességből a gyerekre a szülők 18 év alatt?
Mit fizetnek kötelességből a gyerekre a szlők 18 éves kor alatt?
Kb. MINDENT.
Mert a gyerekük, kötelességük.
Ha betöltötte a 18. életévét, onnantól meg azt fizetnek amit akarnak. Én ha tehetném, mindent megadnék a gyerekemnek, de sokan nem így vannak vele. Meg persze gyere is válogatja.
De tulajdonképpen mit akartál kérdezni?
Tulajdonképpen mindenre, amit eddig a szüleidtől kaptál, vagy amire adtak pénzt: ruha, élelem, utazás, gyógyszer, vitamin, kozmetikai szerek ésatöbbi, ésatöbbi.
Plusz ha a rokonok kérik, hogy szállj be a rezsibe, akkor az is. Szóval minden költség téged terhel.
Egyébként ha továbbtanulnál, akkor továbbra is a szüleid kötelessége lenne biztosítani mindezeket, akkor is, ha nem velük élsz.
#3: ezt az utolsó mondatot honnan veszitek? Ez csak a közêpiskolára igaz. Utána csak támogatni köteles akkor is, nem eltartani, és csak akkor, ha ezzel a saját megélhetését nem veszélyezteti! Ha magátől nem teszi, lehet rokontartást kérni (ha nem érdemtelen rá a gyermek - ez is feltétel). Ez kb havi 10 ezer forint... Tehát kb egyenlő a semmivel!
Igen, én támogatom a gyerekemet, nem azért írom. De ne írjunk már olyat, ami nem igaz!
Én a PTK-ban nem látom ezt a különbséget (tartás és "támogatás").
Bár ez a cikk a tartásdíj témakörben íródott, de nagyon jól bemutatja a lehetőségeket, és benne vannak a hivatkozott paragrafusok, hogy mikor jogosult tartásra egy nagykorú gyermek:
Röviden: az első szakma megszerzéséig (egyetem, főiskola, OKJ), de max. 25 éves korig, ÉS ha a gyermek nem érdemtelen.
Tehát a PTK. tartási kötelezettséget szabályoz, függetlenül attól, hogy az természetben vagy tartásdíj formájában valósul meg.
#3
Annyi kiegészítéssel, hogy nem kötelessége a szülőnek mindent fedeznie ha 18 éves kora után tovább tanul a gyereke (a középiskola befejezése után, mert a tanév végéig megilleti a gyereket az állami támogatás is), hanem tartási kötelezettségük van, amit akár peres úton is lehet követelni.
Azonban ez a tartás nem terjed ki mindenre, hozzájárulás a felnőtt élet elkezdéséhez. Vagyis az illetőnek mivel lehetősége van a felsőoktatásban diákhitelt felvennie, azt kell kérnie és használnia. Figyelembe veszik a tartás meghatározásakor, hogy kap-e ösztöndíjat és persze azt is, hogy a családi pótlékot már kérheti ő maga a saját kezébe az államtól 20 éves koráig.
#5: és ha a tartásdíj a szülő, vagy egy kiskorú gyermek tartásàt nem veszélyezteti.
Megnézik az igénylő jövedelmét. Ha nincs, akkor azt, lenne-e lehetősége dolgozni? Ha igen, de nem dolgozik, az önhibának minősül, és máris nem jár a tartásdíj... Te linkelted, abban van.
Gyakorlatilag annyi feltétele van, és annyi mindent néznek, hogy ha meg is állapítják, akkor olyan 15, max 20 ezret szoktak megállapítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!