Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrségi kihallgatás felkész...

Rendőrségi kihallgatás felkészüléséhez miért van fent ilyen interneten?

Figyelt kérdés

Van egy honlap ahol arról lehet olvasni,hogy mentheti meg magát valaki,ha a rendőrségre bekerűl és elkövette ugyan a bűnt ,de ne vallja be,ne legyen belőle megalapozott gyanú.


Ilyeneket ír,hogy ha beviszik vagy beidézik ,mert úgy gondolják,hogy ön a gyanusított,ha el is követte,ne valljon semmit ,ha nincs kézzel fogható bizonyíték ön ellen,valamint fogják mondani a rendörségen önnek,akár több rendőr is,hogy "vallja be úgyis tudjuk,hogy ön volt". Nem szabad hinni,ha nincs bizonyíték ,honnan tudnák,ez csak próbáratétel,hogy hátha csőbe tudják az embert húzni. Ha a kihallgatásra időpontra érkezik és nem azonnal hívják be,hanem jól megvárakoztatják,az azért van,hogy húzzák az idegeit,feszült legyen,hogy na mikor már...,ne legyen feszült,a nyomozó nagyon kedvesen kezd el önnel beszélni,hogy higyje azt,hogy akár még segítőkész is lehetnek önnel,ne dőljön be. Vigyázzon,készüljön fel a kihallgatásra.

Ha ön elé odatesznek jó néhány papírt,hogy írja alá mindet,ne írja alá vagy mondja meg,hogy nem ír alá míg végig nem olvasta mindet A-tól Z-ig,nem baj,ha beletelik egy fél órába is,valamint kérjen másolatot mindenből,ne higyje el,hogy nem kaphat meg ,hogy nem azonnal hanem ragaszkodjon hozzá.

Akár meg is úszhatja,hogy nem tudnak bizonyítékot szerezni ön ellen és bizonyíték híjján lezárják majd a nyomozást.


Azt kérdezném én,hogy miért tesznek fel ilyeneket internetre?

Ez recept a bűnösöknek,hogy ki tudják játszani a nyomozót,ha nincs bizonyíték ugye és megússzák.


Nem mindenkinek az az érdeke,hogy nyugodtan szedjék csak ki a bünösből az igazat és bűnhődjön?


Megdöbbenve olvastam. Szerintem ezt valami ügyvéd tehette fel netre.


Ilyet miért tesznek fel internetre?

És,ha olyan ember is olvassa aki pont rendőr?

Az ilyen valami bűnös embernek recept?


Nem mondom hol olvastam ,nem akarom,hogy minél több ember megtudja,mert aki bűnös annak tipp lehet ez.


Köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 19. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ennél nagyobb probléma sose legyen...
2018. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
50%
Igazad van.Szerintem addig kellene verni mindenkit -ártatlan,vagy nem - míg be nem vall bármit.Micsoda szép világ is lenne...
2018. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Aki olyan körökben mozog, esetleg korábban részt vett már pár kihallgatáson, az úgy is tudja mit mondjon/ne mondjon.


Az pedig teljesen normális, hogy nem írsz alá semmit amit nem olvastál el. Én csak tanúként voltam kihallgatáson, de a papírt aminek egyébként kérés nélkül megkaptam a papírját én is végigolvastam.


Tulajdonképpen ezek olyan általános dolgok amiket akkor is érdemes megfogadni, ha tényleg nem vagy bűnös. Plusz nem arra ad tippeket, hogy hogyan tüntess el bizonyítékokat, hogyan kenj meg rendőröket.

2018. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
papírt aminek egyébként kérés nélkül megkaptam a másolatát**
2018. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

1. Az internetre azt tesznek fel, amit akarnak, nincs engedélyhez kötve. Ebböl következöen senki nem tudja megakadályozi, hogy valaki olyasmit töltsön fel, ami más valaki szerint nem jó ötlet.


2. "Ha ön elé odatesznek jó néhány papírt,hogy írja alá mindet,ne írja alá vagy mondja meg,hogy nem ír alá míg végig nem olvasta mindet A-tól Z-ig,nem baj,ha beletelik egy fél órába is,valamint kérjen másolatot mindenből,ne higyje el,hogy nem kaphat meg ,hogy nem azonnal hanem ragaszkodjon hozzá."

Ez meg teljesen normális javaslat, értelmes ember NEM ÍR ALÁ oylasmit, amit nem olvasott el - ebben nem tudom, mi az, amit kifogásolsz!


3. Emellett mindenkinek jogában áll tagadni, és bizonyíték nélkül senkit nem lehet elítélni!

2018. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
"Vihar a biliben"
2018. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak tudjátok,aki már átélte azt,hogy feltörték a garázsát,és még meg is nevezte a tettest,mert tudta,hogy ők voltak ,hiába hívták be ,hogy hol volt,mit tud az ügyben,mit csinált és miért. Letegadta és jött egy határozat,hogy elkövető vagy mittudomén hiányában felfüggesztették a nyomozást.


Azt VÉGLEG felfüggesztették.


Ez a bosszantó,hogy még akkor receptet adnak a bűnösnek,hogy hogy mentheti ki magát.


Jó vannak még neten ettől durvább dolgok is,de akkoris bosszantó az ilyet olvasni.

2018. jún. 19. 20:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként igen velünk történt meg ,hogy feltörték a garázsunkat.
2018. jún. 19. 20:29
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor nem tud a rendörség mit tenni pedig azt mondják,hogy úgyis rafináltan ki tudják húzni a gyanusítottból a dolgot.

Hát ez nem így van legtöbbször szerintem.

2018. jún. 19. 20:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak azt fogd már föl, hogy amit bemásoltál, abból semmi sem olyan, ami újdonság lenne, illetve egy része meg alapvetö minden ember számára.


Másrészt attól, hogy te "tudod", hogy ki tört be a garázsodba, még nem biztos, hogy igazad is van, hacsak nem álltál ott mellette, amíg elvitte a cuccokat - de akkor meg te vagy a hibás.

Ha haragszol valakire, attól még nem ö a bünös, és ha semmi bizonyíték sincs, akkor nincs mi alapján megbüntetni, mert "bemondásra" nem lehet.

2018. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!