Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kitiltás, hogy működik pl....

A kitiltás, hogy működik pl. egy nyilvános helyről?

Figyelt kérdés

Ha egy nyilvános helyen pl. egy Egyetemen ami nyilvánosan látogatható mindenki számára,be lehet űlni olvasni,wifit használni stb. és ráfogják valakire,hogy valami rosszat csinált,biztos ő volt,de ez csak gyanú és kitalálják a biztonsági őrök,hogy ki van tiltva,ha nem megy el ki kell hívni a rendőröket de csak szóban elmondják.


Hogy működik ez?

Akinek azt mondják,hogy ki van tiltva,nyugodtan mondhatja,hogy addig márpedig úgyis bemegy nyiltan mint más míg az intézményvezetők nem ismertetik,hogy tényleg ki van tiltva az illető vagy a biztonsági őrök által nincs egy papír,hogy ki van tiltva és az indok,hogy miért.


Nyugodtan be lehet menni,nem kell az üvöltöző biztonsági őrre hallgatni,ki kell magáért állnia az embernek,míg csak szóban üvölti,hogy "ki vagy tiltva" hanem a felettes/intézményvezetőtől kell érdeklődni,hogy ki van -e tiltva vagy sem,esetleg ezt írásban is igazolni kell?


Tudjátok,a szónak nincs nyoma önmagában csak az írásnak.


Hogy működik ez a kitiltás?

Van erre szabály?

Neten ilyet nem találtam csak olyanokat,hogy sportrendezvényről ,vendéglátóhelyről ilyeneket találtam csak,de a kérdésben említett helyről nem.



2018. jún. 18. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilvános helyről sehogy. Épp azért mert a helY NYILVÁNOS.
2018. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Egyetem mióta nyilvános?
2018. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Egyetem pont nem nyilvános hely
2018. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy az egyetem nyilvános.
2018. jún. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést,ne írjátok át más kérdéssé. Nem a kérdésre válaszoltatok 2-es és 3-as.


Persze,hogy az egyetemek nem nyilvánosak,de egy egyetem bizony nyilvános.


Debrecen Bölcsészettudományi kar,másnéven főépület,azért hogy oktatás van ott,reggel 6-tól este 9-ig nyitva van és bárki látogathatja,be lehet nyugodtan bárkinek menni,vannal padok,asztalok le lehet űlni,a kutya sem kérdezi meg,hogy ki miért van ott,van aki beűl olvasni stb. A multkor egy csomó gyerek (iskoláscsoportok) mentek be látogatóba. Egyben műemlék is,a nagyközönség számára is nyitva van.


Értitek már?


Ha nem ismeritek Debrecent,inkább ne válaszoljatok máshogy.


A kérdésre várom a válaszokat.

2018. jún. 19. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyetem közintézmény. Onnan kitiltani senkit nem lehet.

Az intézmény bizonyos területéről ki lehet rekeszteni azokat, akiknek ott nincs keresnivalójuk (pl. kampusz, előadótermek) de egyéb helyről, pl. könyvtár, aula, büfé, bizony nem.

2018. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!