Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyást kaptam,...

Fizetési meghagyást kaptam, de külföldön élek. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy pár évvel ezelőtti tandíj megfizetésének elmulasztása miatt küldték, és mivel én külföldön élek, rokonok jelezték nekem. Mo-n nincs semmilyen jövedelmem, vagyontárgy a nevemen stb. Mivel nem pár tíz ezer forintról van szó, jó volna megúszni a fizetést. Szóval ilyenkor mégis mit tudnak tenni?
2018. jún. 12. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Teendö perkelni.
2018. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Remélem nem úszod meg. Tudod, az én adóm is benne van abban, amit kaptál.
2018. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem állami képzésről, nem is egyetemről van szó....
2018. jún. 12. 14:56
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerűen ellentmondasz neki egy nyilatkozatban.
2018. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt pedig ne is említsem, h ez a cég semmilyen formában nem próbálta meg felvenni velem a kapcsolatot az elmúlt időszakban, hanem egyből fizetési felszólítást küldtek. Akkor én írtam nekik, elmondtam a helyzetem, és kértem, hogy javasoljanak megoldást. Válasz semmi. Most 3 hónappal később küldték a fizetési meghagyást. Ez tényleg így működik odahaza?
2018. jún. 12. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jártál fizetős tanfolyamra?

Igen!

Fizettél?

Nem!

Tudtad, hogy kellene fizetned?

Igen!

Kaptál felszólítást?

Igen, hiszen odaálltál alkudozni!


Igen, ez úgy működik idehaza, hogy fizetési meghagyást bocsájtanak ki, ha valaki valamiért nem fizet.

De elmondanám, hogy nem csak idehaza, hanem az EU-n belül is, így ha bejelentett munkád van EU-n belül, bizony busás kamattal le fogják venni belőle.

2018. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem EU-n belül élek. Egyébként nem vagyok teljesen biztos benne, hogy jogos-e a követelésük. Komplikált szerződés, és nem csak én nem tartottam be bizonyos részeit, hanem a cég sem. De most ez nem érdekel, csak az, hogy hogy tudják ezt behajtani rajtam?
2018. jún. 12. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

" De most ez nem érdekel, csak az, hogy hogy tudják ezt behajtani rajtam?"


Ha nincs itthon semmid (pl.ingatlan) akkor egyelőre sehogy.

Mihelyt viszont örökölsz, vagy kapsz valamit, 100 év múlva nyugdíjba mész, azonnal lekapják, az addig aktuális kamatokkal, ami nem lesz kevés.

Ugyanis a behajthatatlansága miatt húzódó követelés nem évül el, hanem erőteljesen kamatozik.

2018. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezzel már okosabb lettem!
2018. jún. 12. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!