Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vadászni csak éjjel szoktak...

Vadászni csak éjjel szoktak az erdőkben vagy nappal is?

Figyelt kérdés

Erdei kirándulásokkor mindig félek emiatt, és volt már h gyanús durranásokat hallottunk, de aztán nem tudom persze, mi volt az.


Esetleg van erre valami szabály is?



2018. máj. 19. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Van rá szabályozás/törvény.

Éjszaka nincs vadászat.

2018. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát ez tök jó. pedig saját magam láttam h erdei úton mentek, osontak a vadászok a terepjáróval, puskával ...

pont fordítva gondoltam volna, mert nappal pl még sose futottam bele vadászba pedig sokat kirándulunk mindenhol.

2018. máj. 19. 12:54
 3/6 FöldváriAttila válasza:
100%
Vannak fajok (vaddisznó, aranysakál, borz és róka), amikre éjszaka is lehet vadászni. Máskülönben legkorábban napkelte előtt egy órával, legkésőbb napnyugta után egy órával szabad vadászni. Ez a Vagazdálkodási törvény végrehajtási rendeletében olvasható. ( [link]
2018. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben köszi, de akkor ezek szerint a jogszabály és a gyakorlat nem biztos h találkozik ...
2018. máj. 20. 12:32
 5/6 FöldváriAttila válasza:
Dehogy nem. Vadásznak éjjel is, nappal is.
2018. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyanús durranások lehettek a közelben elhelyezett gázrobbanó töltetes vadriasztók is.


Rendes vadásztársaságoknál ilyenkor tilos az erdőkben vadászni, mert inkább a mezőgazdasági területek védelme a fontos. Ott pedig vaddisznó miatt egész éjszaka lehet vadászni. Jelenleg ami még folyik azaz őzbak vadászat, de azt napnyugtakor eredménytől függetlenül be kell fejezni.


Ami még lehetett napközben, hogy a helyi hivatásos vadász elejtett egy rókát, sakált, vagy egy sebzés után keresésnél akkor lett meg a vad és megkapta a kegyelem lövést.


Vagy még tollas kártevő vadászat, de az is inkább réteken történik.

2018. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!