Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van elállni szexuális...

Jogom van elállni szexuális segédeszköz vásárlásától?

Figyelt kérdés
Ha kipróbáltam utána is visszaküldhetem ha mondjuk nem vagyok vele elégedett?

2018. máj. 14. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Megvetted, az már a tiéd.
2018. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Nem. Megvetted, az már a tiéd."


Ezt kifejtenéd? Minden online rendelt termék vásárlásától joga van bárkinek elállni 14 napon belül. Ez miért volna kivétel ez alól?

2018. máj. 14. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
higiéniai termékek közé tartozik, gyakorlatilag csak akkor kell visszavenniük, ha érintetlen a csomagolás.
2018. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden online rendelt termék vásárlásától joga van bárkinek elállni 14 napon belül. Ez miért volna kivétel ez alól?"


Igazad van, amennyiben BONTATLAN csomagolásban küldöd vissza.

Csakhogy SEMMILYEN intim holmit (még bugyit és alsónadrágot, zoknit) sem vesznek SEHOL vissza használtan, az egészségügyi kockázata miatt.

Gondolom te sem örülnél, ha olyan műfarkat, vagy műp.nát kapnál, amivel már valaki előtted jól érezte magát.

De nem is hiszem, hogy a kérdésed valódi, ennyire nem lehet valaki igénytelen.

2018. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

 

Higiéniai okok miatt nem viheted vissza (érintkezik az emberi testtel, váladékokkal, a forgalmazó nem kötelezhető a fertőtlenítésre, tisztításra). Ugyanez vonatkozik a fehérneműkre, fogkefére és egyéb higiéniai termékekre, rúzsra és a szexuális segédeszközökre is. Egyetlen esetben érdemes próbálkozni, ha a termék csak roncsolással eltávolítható csomagolásban van és még nem bontottad ki.

2018. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Lefordítom mit mondtál: ha megvettem és megettem egy rúd parizelt, akkor visszakérhetem a bolttól az árát?

Nem, nem két külön kategória a kettő, ez is ugyanolyan. Higéniai okokból joguk van nem visszavenni tőled miután azt használtad.

2018. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így már értem, jogos amit írtatok. Én se örülnék, ha valaki más használta volna már előttem... Tehát akkor más kategóriába is tartozik jogilag, azért nem küldhetik vissza?
2018. máj. 14. 13:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Most gondold el. Megvennéd az análkúpot, ha egy másik ember popsijában volt már vagy többébe?
2018. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy konkrét jogszabály is legyen:


45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet

a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól


"A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek


29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát

(...)

e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;"

2018. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!