Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom anyám nevét...

Hogyan tudom anyám nevét leszedetni az okmányaimról?

Figyelt kérdés
Különböző okok miatt nem szeretném, ha ő szerepelne az okmányaimon, és ha le kell írni a nevét, nem szeretném leírni. Van valami lehetséges út, hogy megváltozzon az édesanyám neve?

2018. ápr. 17. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nincs rá mód, végül is ő szült a világra.

Jobban mondva csak egy mód van. Ha anyád nem jogosult a gyámságra, és egy másik nő örökbe fogad téged, és a nevére vesz. De gondolom ez nálad nem áll fent.

2018. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Konkrétan sehogy.

Költözz külföldre, ott a kutyát nem érdekli anyád neve, sehol sem kerül említésre

2018. ápr. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ezt nem vezérelhetik érzelmi okok. Ő szül a világra akármilyen is, egy tényt nem másíthatsz meg.
2018. ápr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Betöltöttem a 18. életévem, és van aki a nevére venne.
2018. ápr. 18. 08:20
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy. Az szült, aki szült, ezen nem lehet változtatni. Egyébként elárulod, miért fontos ez neked?
2018. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Nagykorúként már nem fogadhatnak örökbe.


Az okmányokon azért szerepel az anya leánykori neve, hogy könnyebben be tudjanak azonosítani, ne legyen ebből kavarodás vagy végzetes tévedés.

2018. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%

18 éves és nem állsz gyámság alatt akkor már nem fogadhatnak örökbe.

Ha gyámság alatt állsz akkor sem úgy ,egy, hogy a barátod anyja bemegy, hogy mától kezdve az anyja vagyok. Édesanyádnak le kell mondani végleg a gyámsági jogairól. Nem hiszem, hogy anyád ezt tenné ha gyámság alatt állnál.

2018. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem állok már gyámság alatt.
2018. ápr. 18. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
meghalsz....az okmányaidat pedig bevonják...no problem!
2018. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!