Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szavazatszámláló bizottságok...

A szavazatszámláló bizottságokba jól tudom, hogy minden párt delegált embert?

Figyelt kérdés
és a régi pártok vagy az újak, akik aszavazólapon vannak?
2018. ápr. 11. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden párt delegálhat embert a szavazatszámláló bizottságba, de nem mindenhol delegált mindegyik.
2018. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez szavazókörönként változó volt, a legtöbb helyen néhány párt volt csak, tesóm volt az egyikben itt a 12kerületben függetlenként, ott 2 fideszes volt meg 1 dk-s, a többiek függetlenek.
2018. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Delegálhat ha akar. Nem kötelező.
2018. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy írják. Lehetősége van minden pártnak bizottsági tagot delegálni.
2018. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kb 3000 körzetbe nem volt sem ellenzéki, sem független, csak fideszes delegált. Ez borzasztó sok. Elég hihetetlen, az ellenzék teljes dilettantizmusa. Kálmán Olgánál létszámhiánnyal meg mozgósítható aktivisták hiányával magyarázkodták, szánalmas.
2018. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ez komoly?? akkor mit várunk? mit várnak a pártok?


és egyébként a delegálhat az mit jelent? A jelenlegi parlamenti pártok? vagy minden létező párt? vagy az induló pártok? vagy bárki? És max hányan lehetnek? És ha túl sokan jelentkeznek, akkor mi van?

2018. ápr. 11. 14:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen hihetetlen volt számomra mikor ezt megtudtam, az elmúlt 8 év Fidesze után mit gondoltak ezek az idióták, én már erre nem is tudok mit mondani. Bárkit küldhettek volna, magánszemélyeket, rokonokat, csak szervezés és akarás kérdése lett volna. Akár te is jelentkezhettél volna bármelyik pártnál, hogy vállalod. Az együtt toborzója pl:

[link]

2018. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Független delegált nincs. Független az választott tag, tehát nem delegáltnak hívják. Én például ilyen voltam, tehát az önkormányzat által választott (teljesen független) szavazatszámláló. Ebből minimum 3 kell és összesen kell minimum 5 ember. 2 párt delegált azért mindig szokott lenni hiszen a Fidesz mindenhova küld 2 embert. De ha nem lenne akkor az önkormányzati választott tagokból lenne több.

Más pártok most kevésbé voltak aktívak. Nálunk csak egyetlen ellenzéki delegált volt de hallottam ahol egy se. Mondjuk lényegtelen, egy csalást senki sem kockáztatna.

2018. ápr. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer kérdem, az érdekelne, hogy hány ember kell legyen? Van maximum? Visszautasíthatnak valakit? Ki dönt róla? Párttagok esetében mi számít, az aktuéális indulás, parlamenti párt, bejegyzett párt, frakció?
2018. ápr. 18. 11:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden induló pártnak joga van 2 delegáltat küldeni. A Fidesz mindenhol élni szokott ezzel a joggal. De a 20 másik párt is megtehette volna. Igen, akkor 40 fős szavazat számláló bizottság lett volna.


Gyakorlatban a kamu pártok nem is akarnak, a kis pártok pedig nem tudnak. MSZP azért régen még ott volt és azért egy fővel a Jobbik is rengeteg helyen volt.


De a lényeg: ez csak egy jog, lehetőség, hogy tényleg átláthato, tiszta, demokratikus választás legyen. Olyasmi, mint hogy a nemzetközi megfigyelo is bármelyik szavazó körben bármikor megjelenhet, de gyakorlatilag 5. szavazásnál dolgoztam és sose volt nemzetközi megfigyelő.


Ezek nélkül is minden törvényesen zajlott, mert nincs értelme csalni. Egy szavazó körön semmi sem múlik az országos eredményre nézve. Viszont csalás esetén több év börtönt kockáztatni semmi értelme.

Ki van ez találva szerintem jól.


Ami nem jó, vitatható: köztévében csak 5 perce van az ellenzéknek. A kormánypárt uralja a reklám felületeket, médiát. Ez nem jó, de szándékos csalás nem történt.

2018. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!