Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha éjszaka a...

Gabor2001MC kérdése:

Mit tegyek ha éjszaka a belvárosból haza fele jövet az iskolából meg akarnak késelni esetleg támadni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok középiskolás, többször oda szólogattak nekem de megtámadni nem támadtak meg viszont félek hogy egyszer arra is sor kerül

Mivan ha nem tudok elfutni akkor mivel védhetném meg magam?



2018. ápr. 4. 20:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%

Pont ezt magyaráztam amit leírál. Majd amikor megtámadnak mormold magadban ezt a felsorolást és ellenőrizd, hogy valamennyi feltételnek megfelel-e a szituáció. Mert ha egy is hiányzik úgy bevarrnak önbíráskodásért, hogy öröm lesz nézni. Tudod a jogszabály ismeretének hiánya nem mentesít.

Ez a joszabály megint egy illúzió. Azt hiszed, hogy jogod van megvédeni magad, de ez csak az esetek kis százalékára igaz. A többi esetben pofa befog és futás.

2018. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Pont ezt magyaráztam amit leírál. Majd amikor megtámadnak mormold magadban ezt a felsorolást és ellenőrizd, hogy valamennyi feltételnek megfelel-e a szituáció. Mert ha egy is hiányzik úgy bevarrnak önbíráskodásért, hogy öröm lesz nézni. "


Egy feltételnek kell megfelelnie. (Tehát ha fegyverrel támadják meg, az már oké.)

2018. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Látom nem dolgoztál jogszabályokkal. Valamennyi feltételnek teljesülnie kell.
2018. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Látom nem dolgoztál jogszabályokkal. Valamennyi feltételnek teljesülnie kell."


Biztos hogy nem, az hülyeség lenne, és nem is lenne logikus a megfogalmazása. Szerintem ha az első betű megvan, akkor a második (al)betűkből csak egy-egy kell.

2018. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Különben egyáltalán nem is kéne második betűsor, lehetne mind egy kategóriában.
2018. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy jó provokatőr legyél, még tanulnod kell.

Melyik az a középiskola, ahonnan éjszaka mész haza?

.

Lódítani én is tudok - csak nem szeretek.

2018. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!