Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladnám a különvagyonomat...

Eladnám a különvagyonomat képező lakásomat egy nagyobb, közös ház finanszírozása érdekében. Hogyan garantáljam, hogy a különvagyonom megmaradjon?

Figyelt kérdés

A "milyen ember az aki előre a válásra készül" jellegű kommentek nem érdekelnek, kifejezetten arra vagyok kíváncsi, van-e valaki, aki csinált már ilyet, és ha igen, milyen konstrukcióban.


Az, hogy beletolom a lóvét az új házba ahogy van, majd egy esetleges válás során "beszámítják" nekem, semmiképp nem játszik, mert a beszámítás módja nem tiszta, és még ha fair módon is számolják, évekig tarthat, míg hozzájutok.


Olyasmire gondoltam, hogy az eladott lakás árának kb. felét belerakom az új ház önerejébe hogy jobb hitelt kapjunk, a másik felét egy külön befektetési számlán tartom, és aztán ahogy az anyagi lehetőségeink engedik, x év alatt visszapótlom a különszámlát a közös jövedelmünkből. Ahogy ez megtörtént, egy plusz forintot se teszek a befektetési számlámra, hogy a közösvagyon lopkodásának vádja fel se merülhessen. De ez csak egy ötlet, és lehet, hogy van ennél jobb is.


Természetesen beszélek majd ügyvéddel is, de tájékozódni szeretnék előtte, hogy milyen lehetőségek léteznek, hogy mégse teljesen hülyén menjek oda.



2018. ápr. 4. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Házassági szerződés?
2018. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyat utólag is lehet csinálni? Mert házas vagyok már évek óta, és amúgy semmi bajom a vagyonközösséggel, csak ezt az 1 lakásnyi vagyont akarom külön tartani, biztos ami biztos alapon.
2018. ápr. 4. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!