Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki direkt fröcsköl le...

Drazicc kérdése:

Ha valaki direkt fröcsköl le egy járókelőt pocsolyába hajtva arra van vmi büntethetőség?

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Végig nézetnek vele 200 rész Barátok Közt epizódot a kóterban.
2018. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szimpla pofátlanság, amire sajnos nincs törvény előírva. Azonban ha a fröcskölés kárt okoz, pl. elázik a telefonod a gatyádban és tönkremegy, akkor lehet feljelentést tenni szándékos károkozásért.
2018. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk érdekelne, hogyan bizonyítod azt, hogy direkt tette.
2018. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szükséges bizonyítani a szándékosságot, hiszen a "véletlenül" okozott károkért is felelősségre vonhatóak vagyunk.

Nem tudom fejből pontosan a törvény szövegét, de kb. úgy szól, hogy aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni, kivéve, ha bizonyítja, hogy az adott helyzetben úgy járt el, ahogy az tőle elvárható volt.

Namost, szerintem minden épeszű ember tudja, hogy minél nagyobb sebességgel hajt keresztül egy pocsolyán, annál több víz fog abból kifröccsenni, és annál nagyobb távolságra. Tehát az elvárható eljárás az, ha a nem kikerülhető pocsolyáknál lassít a sofőr, ha épp gyalogosok is közlekednek a pocsolya melletti járdán; így egyáltalán nem lesz kifröccsenő víz, vagy csak nagyon kevés, és kis távolságra jut el.

Mivel szinte naponta járok olyan útszakaszon, amelyen nagy esőknél óriási pocsolyák keletkeznek, látom, hogy az autósok kb. 90%-a teljesen normálisan, azaz lassan halad, és nincs is velük semmi gond. Ellenben van az a néhány idióta, aki lassítás nélkül gázol át a pocsolyákon, kisebb "szökőárt" okozva ezzel. Talán kétszer-háromszor vágtak telibe már engem is, szidtam is rendesen a k... anyjukat, holott amúgy nem vagyok egy idegbeteg típus, és trágárkodni sem nagyon szoktam. De legutóbb, mikor is pont egy agyatlan taxis döngetett el mellettem, elhatároztam, hogy legközelebb megjegyzem a rendszámot, és panaszt teszek a taxis társaságnál. Persze erre minimális az esély, mármint hogy pont megint összefussak azzal az idiótával (vagy egy másik taxissal), de nem baj. :D

2018. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A legigazságosabb büntetés az az lenne, ha mondjuk kiderülne, hogy a pocsolya alatt egy gigantikus kátyú is található jól megkárosítva a kereket.
2018. márc. 26. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es ne keverd a büntetőjogot a polgári joggal!


Nagy hiba!

2018. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem keverem. Én csak a felelősségről írtam, büntethetőségről nem. Bár lehet, hogy az első mondat miatt félreérthető volt, ez esetben bocs.
2018. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!