Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túlórába berendelhet egy...

Túlórába berendelhet egy hivatal munkavállaloként, ha nem fizeti meg?

Figyelt kérdés

Interjún említették hogy néha kell szombat és vasárnap is dolgozni, ja de nincs fizetés, amugy le lehet csúszni...de akkor meg minek a túlóra?!


Akkora csalódás kb álmaim helyének gondoltam, míg ezt nem közölték...


2018. márc. 9. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Túlmunkát írásban kell elrendelni. Legkésőbb a túlmunka kezdete elött 48 óráva.

Túlmunka max. mértéke évente 300, kollektívszerződés esetén 400 óra. Napi mértéke a rendesmunkaidővel együtt a 12 órát nem haladhatja meg. Túlmunkára a munkavállaló választása szerint: a rendes óra díj, vagy azonos mennyiségű szabadidő jár.

2018. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy minek a túlóra? Mert vannak olyan napok, amikor van valami, amivel el kel határidőre készülni, vagy több a munka, mint általában és akkor 8 órás munkaidőben nem lehet elvégezni az adott munkát.

Nos, ezért. Amúgy örülj neki, hogy egyáltalán engedik lecsúsztatni. Tudod te hány ember dolgozik az országban, akinek se túlórabér, se csúsztatás? Ha nem teszik, akkor meg megmondják, hogy mehet máshová?

Amúgy olykor nekem is van túlmunkám. Amikor összejön annyi, akkor lecsúsztatom. Múltkor pont jól is jött, ugyanis megbetegedtem, viszont szabadságot nem akartam kivenni, táppénzre nem akartam menni, így egy darabig dolgoztam az adott napon, aztán előbb elmentem és eljutottam az orvoshoz és megmaradt a rendes napi bérem és a szabadságom is.

De ha nem tetszik, hát menj máshová dolgozni.

2018. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!