Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed a FIDESZ új...

Mi a véleményed a FIDESZ új törvényjavaslatáról (a köztisztviselőkről)?

Figyelt kérdés
A FIDESZ újabb törvényjavaslatot szeretne benyújtani, ami azt szabályozná, hogy a köztisztviselőket indok nélkül is el lehetne bocsájtani. Vélemény?
2010. jún. 7. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
A vállalkozók is indok nélkül bocsájtják el a melósaikat,és ők még sokkal rosszabbul keresnek,mint a köztisztviselők. Elég sok közöttük a felesleges ember. Az azért kicsit ciki lenne,ha ezt még törvénybe is iktatnák.
2010. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

nem teljesen értem. indok nélkül. ez nem mocskos szerintetek kicsit? ha valaki szar munkát végez az indok. ha nincs rá pénz, mert leépítés az indok.


ha az ember jó munkát végez becsületes, stb, stb, akkor milyen jogon rúgják ki indok nélkül?

2010. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

"ha az ember jó munkát végez becsületes, stb, stb, akkor milyen jogon rúgják ki indok nélkül?"


Ez az amikor egy párt hatalomra jut és a nem ahhoz tartozókat elbocsátják függetlenül a munkájuktól.

2010. jún. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

"A FIDESZ újabb törvényjavaslatot szeretne benyújtani, ami azt szabályozná, hogy a köztisztviselőket indok nélkül is el lehetne bocsájtani. Vélemény?"


Az MSZP vezetésű kormány a működése utolsó heteiben köztisztviselők százait juttatta az akkori törvények alapján több évre (pl. 6 évre) bebetonozott pozíciókhoz az államigazgatásban. Vélemény?

2010. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Utolsóhoz: Ha az MSZP elítélendő ezért ( egyébként minden kormányváltáskor ez volt),akkor a Fidesz miért nem? Ő is a saját embereit akarja pozícióba juttatni ezzel a törvénnyel. Egyik kutya, a másik eb.
2010. jún. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

ma 07:51


Csakhogy a bérkérdező elvtárs nem azt szándékozott sugallni, hogy egyikkutyamásikeb, hanem az volt neki kiadva direktívába, hogy a fidesz ellen hangoljon az mszp mellett.

2010. jún. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem értek egyet vele. Rúgják ki a köztisztviselők legalább felét, de aki marad, azt csakis indokkal lehessen kirakni.

Így is elég gáz, ami a közigazgatásban folyik. Anyukám a fogyasztóvédelemnél dolgozik, azt mondja, 10en vannak, de kb 2-3 ember munkáját végzik. A cicababa munkatársai van, hogy egész nap csak körmöt reszelnek és pletykálnak.

Na itt kellene rendet rakni, legyen csak annyi köztisztviselő, amennyi munkát kell végezni, viszont valóban dolgozzanak. Máris sokkal jobb lenne :)

Indok nélkül kirúgni... szerintem undorító. Ha valaki jól dolgozik, ne rúghassák ki azért, mert valakinek a valakije épp állás nélkül van...

2010. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értek egyet vele. Rúgják ki a köztisztviselők legalább felét..."


És szerinted hogyan lehetne kirúgni őket, ha nem változtatnak a jelenlegi "nemesi" jogállásukon? Sehogy.

2010. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Csakhogy a bérkérdező elvtárs nem azt szándékozott sugallni, hogy egyikkutyamásikeb, hanem az volt neki kiadva direktívába, hogy a fidesz ellen hangoljon az mszp mellett.



Légyszíves, döntsd el helyettem, hogy mit akartam ezzel sugallni... Hülye kis p.öcs!

Én nem akarok senki mellett szólni, mert utálom az összes pártot, egyébként is ez az egész pártokrácia egy kalap ****. A kérdés szintén nem szól senki mellett - bár lehet, hogy te jobban tudod nálam, kedves bérprovokátor -, hanem ez egyszerűen csak a törvényjavaslat ellen szól, mert szerintem ez teljesen inkorrekt. Nem lehet csak úgy emberek életével játszani!

2010. jún. 8. 11:32
 10/14 A kérdező kommentje:
Elnézést az előző kommentemben lévő stílusért, csak már eleve felbosszantottak vizsga után, kicsit heves vérmérsékletben vizitáltam meg a kérdésemre jövő válaszokat. Tényleg sajnálom, nem szoktam ilyen stílusban írni, de nem szeretem, amikor alaptalanul vádolnak. Nem vagyok bérkérdező (apropó, ezért lehet pénzt kapni?), főleg nem az MSZP embere, ha az lennék, akkor már rég felkötöttem volna magam szégyenemben (inkább akkor már FIDESZ).
2010. jún. 8. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!