Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthetnek?

Ezért feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
Ez egy kissé hülye kérdés lesz de viszont komoly és nem troll, szóval az én városomban van egy MB2-s focicsapat és, ha kb az egész stadionból ki az utcára kirúgják az egyik labdát, és pont arra járhatok azt elvihetem magammal nem lesz jogi következménye? Tényleg bocsi a komolytalannak tűnő kérdésért de ez fontos lenne nekem tényleg :D

2018. febr. 5. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarul az érdekel hogy a lopás legális-e. Hát ehhez már jogász kéne. Sajnos nem tudom a választ.
2018. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetris ***** válasza:
0%
Ugyan már!!!!
2018. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mér, te tudod? Biztos magosan vagy iskolázva.
2018. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
1# érdekes, mert 10 éve volt egy csapat aki felénk garázdálkodott, és pontosan tudták mekkora értékben kell fosztogatniuk, hogy ne legyen következménye. (megélhetési bűnözés címszóval le volt tudva)
2018. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak onnan gondolom hogy 1x kimegy a labda a stadionból, ami elég kicsi azért nem mennek érte vagy igen?
2018. febr. 5. 22:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg pont úgy van hogy akár egy kertbe is beleeshet a labda mert már kertes házaknál van a stadion
2018. febr. 5. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy labdáért nem hiszem, hogy valaki is jogi lépéseket tenne.
2018. febr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A PTK-ban létezik olyan, hogy "találás", de annak egyik feltétele, hogy ne tudd, hogy ki a tulajdonos.

A kirúgott labda esetében viszont tudod, hogy a tulajdonos ott van bent, a focicsapat.

Tehát ha elviszed a labdát, az lopás, ahogy az első is írja.

Az más dolog, hogy egy elvitt labda miatt nemigen fogja körbevenni a TEK a házadat. De ettől függetlenül, ez jogilag még lopás.

2018. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!