Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy diáknak kapcsolata van...

Ha egy diáknak kapcsolata van egy tanárral és ez kiderül, akkor milyen következményeket vonhat maga után?

Figyelt kérdés
Lecsukják, vagy csak kirúgják?

2018. febr. 2. 10:11
 1/9 anonim válasza:
86%

Eltanácsolják a tanárt és nem igen talál más suliba munkát,nehogy úgyra megessen!


Annyi ember van a földön.Miért kell "házinyúlra lőni"?

2018. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem büntetendő de a tanári pályától elbúcsúzhat. Egyébként meg etikátlan. Ha van a sulinak etikai kódex akkor fegyelmivel repól.

Elméletileg .....

Az egyetemen (ahova jártam) a lányok vizsgaidőszakban szinte sorban álltak a férfi tanárok ajtaja előtt egy kis "konzultáció" miatt. Olyan is előfordult hogy a tanál jól megkonzultálta a lányt aztán mégis megbuktatta.

2018. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetemen "elfogadott"...

+ Ha olyan tanárral van kapcsolat, aki nem tanít, vagy csak tanított,abba senki se szól még elítélőleg se nagyon.

Gímiben azonnali elbocsátás szokott lenni.

2018. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Először is hány éves vagy? Ha még általános iskolás akkor lecsukhatják. Ha gimis akkor szerintem csak kirúgják, és valóban elbúcsúzhat a tanári pályától.


Egyetemen úgy tudom már más a helyzet, ott csak akkor van gond ha a tanár nős, ez esetben minkettőtöket kirúghatják, de ez a vezetőktől függ. Amúgy csak nem vizsgáztathat. Nálunk ilyenkor az adott lányt mást vizsgáztatta, bár csak egy ilyen eset volt, levelezőn ahol a csaj a tanár mennyasszonya volt. A többi titkos, vagy kevésbé titkos kapcsolatból nem csináltak ügyet.

2018. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év.
2018. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták attól függ milyen iskoláról van szó.

Általános iskola esetében egyértelműen börtön, ha még nem múlt el 14 éves.

Gimnázium esetén már nincs börtön, de ugyanúgy elbúcsúzhat örökre a tanári pályától.

Egyetem esetében meg, ha nem nyílt akkor nem foglalkoznak vele. Van itthon olyan egyetem ahol egyes mesterképzésre másként be se jutt a diák nemtől függetlenül, csak, ha bemegy a WC-be a megfelelő tanár fülkéjébe (olyan szinten folyt ez, hogy ilyen célre mindegyik tanár meg volt a külön fülkéje.

2018. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Gimnázium esetén már nincs börtön, de ugyanúgy elbúcsúzhat örökre a tanári pályától."


Ugyan, miért búcsúzhatna el? Mire fel?

A jog nem szankcionálja azt sem, hogy a 70 éves tanár elvegye feleségül a 17 éves diákját. Akkor ki tiltaná el a pályájától, amit amúgy is csak bíróság tehet meg, jogerős itéletben.

2018. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatalkorú a diák, a tanár pedig tanítja, akkor a kiskorú veszélyeztetés jogilag megállja a helyét, ami miatt elítélhető. Ha már nagykorú a diák, akkor etikai vizsgálat lesz, intézményfüggő, hogy elbocsátás, megrovás vagy semmi következménye nem lesz.
2018. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!