Hogyan kell ahhoz cselekednem, hogy a munkahelyemről kirugjanak? Hogyan érhetném el azt minél gyorsabban, hogy végkielégítéssel tudjak elkerülni a cégtől? Tudom, furcsa kérdéssel fordulok tanácsért.
Én sem gondoltam , hogy sunyi lennél, csak a kérdésben megbujva ez ott lappang, hogy "rugathatnád ki magad a végkielégítés megszerzésével együtt".
Ez nem úgy tűnt, mintha nagyon lojális lennél a céghez!
mindenesetre sok sikert külföldön!
Van egy ilyen is, nem tudom, milyen a cég, és te hogy érzed ott magad, de ez se lehet egy haszontalan, sokan nem is tudják:
Rendkívüli felmondás
96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél
a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.
(2) A rendkívüli felmondás indoka tekintetében a 89. § (2) bekezdését kell megfelelően alkalmazni. A munkáltatói rendkívüli felmondás közlése előtt lehetőséget kell adni a munkavállalónak a tervezett intézkedés indokainak megismerésére és a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre, kivéve, ha az eset összes körülményeiből következően ez a munkáltatótól nem várható el.
(3) Kollektív szerződés, illetve munkaszerződés - az (1) bekezdés keretei között - meghatározhatja azokat az eseteket, amikor az (1) bekezdésben foglalt jogkövetkezménynek van helye.
(4) A rendkívüli felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon belül, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. Ha a rendkívüli felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, a tudomásszerzés időpontjának azt kell tekinteni, amikor a rendkívüli felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.
(5)
ÉS A LÉNYEG!!!:
(6) Rendkívüli felmondás esetén - e törvényben előírt kivételektől eltekintve - a rendes felmondás szabályai nem alkalmazhatók.
(7) A (6) bekezdéstől eltérően, ha a munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg rendkívüli felmondással, a munkáltató köteles annyi időre járó átlagkeresetet részére kifizetni, amennyi a munkáltató rendes felmondása esetén járna, továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is. A munkavállaló követelheti felmerült kárának megtérítését is.
Ha korrekt volt a viszony a főnököddel:
Mindenképpen dumcsizzátok meg nem jársz rosszul.Csak néha.
Ha nem volt semmilyen csak ott voltál 6 évig :
Akkor köszönj el mindenkitől ne okozz rossz benyomást sen-
kiben és legyél boldog az új munkahelyeden. Azaz ne égess
fel minden hidat,lehet hogy egyszer még visszamész.
Ha szemét volt a Főnököd :
Ha van rá időd és energiád akkor játszd ki, például
egészségi okokra lehet fogni a dolgot,elmész orvoshoz
ez meg ez a bajom munkahelyi ártalom. Akkor más munka
körbe kell hogy helyezzen vagy nem tud tovább munkát
biztosítani és felmond s kifizet.De ez időigényes köz
ben elúszhat a másik melód. A döntés a Tiéd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!