Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erre kell engedély?

Erre kell engedély?

Figyelt kérdés
[link]

2018. jan. 14. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
nem
2018. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sulek Péter ***** válasza:
0%
Persze,hogy kell több mint 1 méteres élezett penge.
2018. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

KKVE - közbiztonságra különösen veszélyes eszközök tartására nem kell engedély. Egy konyhakés is annak számít, mert 8 centinél nagyobb a pengéje, mármost szerinted arra tartási engedély kell?

Utcán, nyilvánosan hordani nem lehet, becsomagolva, táskában elzárva tartani lehet, ha egy rendőr kipakoltatja a táskád és megtalál benne egy vadásztőrt max. megkérdezi mire kell, de büntetni nem fog, mert nem nyilvánosan viselted. Otthon meg azt csinálsz velük, amit akarsz, ha az a vágyad, hogy karddal borotváld a zacskód, akkor megteheted, senki büntet meg miatta.

2018. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2018. jan. 14. 16:50
 5/9 kovpet ***** válasza:
100%

Nem hogy nem kell, de nem is lehet hidegfegyverre engedélyt kapni. Nem létezik ilyen.

Előttem elmondták, hogy KKVE-nek számít, egy kategória a boxerrel és a 9 centis kisbicskával.

2018. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezt csak a falra tedd ki és nézegesd.

Díszkard, ne próbáld használni. Ha törik súlyos balesetet okozhat.

2018. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mármint mire, hagymát vágni?

Otthon lehet, én is rendeltem már. Közterületre viszont már ne viheted ki.

2018. jan. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan hobbi szamurájok akik internetes videok alapján nekiállnak vágni mindenféle dolgot a kertben karddal. Láttam egy videot ahol csontot próbált kettévágni valaki és simán eltörte a kardot. Megfelelő karddal, megfelelő tecnikával akár egy disznó combcsontját is el lehet vágni de nem úgy hogy veszek valami kardot a sarki fűszeresnél és nekiállok vagdalkozni.
2018. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez igen! Szeretnék venni egy kardot és ti rögtön azt gondoljátok, hogy majd én minden szart szétvágok. Egyébként elárulom, hogy csak a történelmi vonatkozás miatt szeretném megvenni. (Takeda klán, Japán,Kai)
2018. jan. 16. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!