Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy-két személy szava alapján...

Egy-két személy szava alapján meggyanusíthat valakit a rendőrség?

Figyelt kérdés
Néhány éve valaki megrongált pár kocsit a környéken. A haragosom azt kezdte terjeszteni, hogy én voltam, valószínűleg fel is jelentett. Persze minden alap, és bizonyíték nélkül. Egyszer, mikor rágalmazott, felvettem a telefonnal, de végül én nem jelentettem fel. Néhány napja megint megrongáltak egy autót, de attól tartok, hogy rábeszéli a tulajt, hogy mondja azt, hogy ez is én voltam. Ha így lesz, ennyi alapján lehetek gyanúsított? Engem soha az évek alatt még csak tanúként sem hallgatott meg a rendőrség. De félek, hogy annak idején bedobta a nevemet a zsaruknak, ami elég a meghurcolásomhoz. Azt is tudni kell, hogy egy kicsit paranoiás vagyok.
2018. jan. 8. 03:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A meggyanúsítás nem jelent semmit, ha nem vagy bűnös. Bárkit bármivel meg lehet gyanúsítani, de bizonyítani is kell ám.
2018. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
így van, azt bizonyítani is kell, és hát azért azt is valljuk be, hogy épeszű ember nem fog belemenni egy rágalmazásba csak azért, mert xy erre kéri...ha nem tudják bizonyítani, akkor te feljelentheted őket emiatt, és komolyan megüthetik a bokájukat, szóval ha van egy kis eszük, akkor nem mennek ebbe bele...de végülis, ha minden úgy van, ahogy állítod, hát hajrá, próbálkozzanak...:D
2018. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!