Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületre (járdára) kilógó...

Közterületre (járdára) kilógó gyümölcsfáról le lehet-e szedni a gyümölcsöt, mint járókelő?

Figyelt kérdés
2017. dec. 31. 17:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell az ilyenekkel foglalkozni. Inkább lop mint fát ültessen az könnyebb. Aztán még veri a mellét hogy az neki jár. De sok ilyen semmirekellő ember van.
2018. jan. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
55%-os, te nem kicsit vagy paranoid.
2018. jan. 1. 04:07
 13/17 anonim ***** válasza:
47%
Miért? Én gondozom metszem permetezem locsolom éven át. Nem kevés pénz a permet szer. Szerinted azért kinlódik az ember vele hogy más csak úgy le vagy fel egye a termést?
2018. jan. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet leszedni, csak a lehullottat lehet felszedni. Mert a termés mindig azé, akinek a tulajdonán a gyökérzet található. Szüretelni csak a közterületen álló fákat lehet ha a helyi önkormányzatnak nem kell a tulajdona, és sosem kell :)
2018. jan. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Na végre valaki, aki hajlandó belegondolni, hogy mit jelent az a kijelentés, hogy a lehullottat fel lehet szedni. Azt jelenti, hogy CSAK ahhoz nyúlhatsz.
2018. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

1 nem lenne pofám mástól lopni

a földről se szedném fel, akkor sem ha legális

2 nincs rá szükségem, mert min. 5 tucat gyümölcsfám van (és folyamatosan nevelem, oltom az újakat)

3 ki tudja, hogy van-e permetezve más fája

4 ha közterületen van, akkor valószínű közel van az út, nem akarok nehézfém-terhelt gyümölcsöt enni



Egyébként, ha közterületen lenne a gyümölcsfám, az bele lenne kalkulálva, hogy lelopják a gyülölcsöt.

(Nagyapám barackfája 1 m-re nőtt a kerítéstől telken belül, odaálltak lovaskocsival, kivágták és a termésekkel megrakott fát kompletten ellopták.)


Ha telken belül van, pár méterre a telekhatártól, akkor meg lehet oldani, hogy ne nőjön ki.

Pl szuperorsó koronaforma kialakítása.

Vagy olyan magas törzs kialakítása, amiről csak létrával lehet szüretelni.

Van pár gyümölcsfa, amit nehéz (nem lehet) kordában tartani, de diót meg cseresznyét nem szoktak telekhatárhoz közel ültetni.

Vagy, ha mégis, akkor az magától értetődően "kopik", ha elérik.



Védelem miatt meg esetleg le lehet permetezni valamivel, ami nem káros az egészségre, viszont kellemetlen íze van. Vagy olyan szerrel, ami megszínezi, de lemosás után fogyasztható.


Én már láttam analfabéta vagy nemtörődöm "svéd" gyerekeket cseresznyefán legelni, ami jól láthatóan ki volt táblázva, hogy permetezve. Még, ha nincs is permetezve és elkapja őket a fosás vagy ha ténylegesen a permettől lesz bajuk, akkor téged rángatnak meg.



Ha a szomszéd telkére nyúlik, akkor azt a szomszéd leszedheti. Ezt tudom.

Ezért volt számomra érdekes kérdés, hogy mi a helyzet az átnyúlóval közterületen.



Értem, hogy mi az a hullott gyümölcs.

DE vajon tiltja valami szabály (az illemen és erkölcsön kívül), hogy hozzáérjenek esetleg megrázzák a fát.

2018. jan. 1. 11:12
 17/17 anonim ***** válasza:
55%
Az illem és az erkölcs tiltja leginkább. Kár hogy ebből van a legkevesebb. Nekem van az árokparton gyümölcsfa. Igen lehet hogy ez így az önkormányzaté. Dehát mégse magától került oda hanem odaültettem. Nem csak úgy kinőtt magától. Azt azért permetezni gondozni kell. Érjék be a látvánnyal. Persze gyerekek úgy is megszedik ez természetes. De mikor felnőtt ember odaállt szatyorral szedni a körtémet a fáról azt azért bunkóságnak tartom.
2018. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!