Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ilyen utónevet felvenni?

Lehet ilyen utónevet felvenni?

Figyelt kérdés
Dánielről megváltoztathatnám az utónevem Danijelre, ha Szerbiába költözök és ott könnyebb az utóbbi névvel mászkálni, mint az előbbivel. Lehetséges ez elvben? Félreértés ne essék nem költözök oda.

2017. dec. 27. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon magyarul kell írnod a nevedet. Kivéve, ha kisebbségi vagy. Ha a szerb vagy horvát névjegyzékben szerepel így a név, akkor megváltoztathatod.

Szerbiában megváltoztathatod az írásmódot, ha ez úgy szokás.

2017. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

"Szerbiába költözök és ott könnyebb az utóbbi névvel mászkálni, mint az előbbivel."


Én János vagyok és eddig még Portugáliába, Franciaországban, Olaszban, de Svédországban is annyira könnyen mászkáltam ezzel a névvel,hogy nagyon meglepődnél. Mondjuk elég érdekes is lenne minden határátlépésnél nevet váltani.

2017. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!