Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek azt írtam iwiwen...

Ha valakinek azt írtam iwiwen privátban hirtelen felindulásból, hogy dögölj meg, akkor fog nyomozni a rendőrség? Nem gondoltam komolyan a dolgot.

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Te, ha ez így lenne, akkor itt már a politika részleg minden tagja bilincsbe lenne verve :D

Amúgy, attól függ, egy sima "dögölj megből" jó eséllyel nem következtet arra az illető, hogy "basszus, ez az élettel összeegyeztethetetlen sérüléseket akar nekem okozni egy kombájnnal" ellenben, ha négy oldalon át taglaltad, hogy mit és hogyan vágsz bele, akkor van rá esély.

2010. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem fog.
2010. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minősül életveszélyes fenyegetésnek, sőt, fenyegetésnek sem, szóval nem.
2010. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem taglaltam négy oldalon keresztül, hogy mit és hogyan vágok bele/vágnék bele, mert nem tennék ilyet. Csak leírtam, hogy mit gondolok az előzményekről és hogy dögöljön meg... Nagyon megijedtem utólag többet nem írok ilyet senkinek.
2010. máj. 24. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ez csak egy jókívánság, semmi több. ezt még szabad.


ha azt írtad volna neki, hogy "megöllek", akkor az lenne a fenyegetés.

2010. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Épp mostanában olvastam egy cikket erről. Az volt benne, hogy ilyenért nem jelenthet fel elvileg, csak az oldal üzemeltetőinél panaszkodhat. Bár szerintem becsületsértésért feljelenthet.
2010. máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen durva dolgokat azonnal átadják az Interpolnak, meg az autópályarendőrségnek. A büntetés rendszerint 2 fényév. Inkább írj neki egy levelet, amiben bocsánatot kérsz, a "Dögölj meg" kifelyezésért. Ne dögöljön meg, hanem inkább nyalja ki....

De ne írd ki, hogy mit nyaljon ki, így hetekig fogják találgatni.

2010. máj. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ellenem jelenleg büntetőeljárás van folyamatban, mert egy Lánynak napi-heti rendszerességgel írtam az iwiwen. (Szerelmi motivációból kifolyólag). Ha a feljelentőnek nincs bizonyítéka, hogy többször is leírtad neki a dögöljmeget akkor hiába fenyegetődzik feljelentéssel, a bizonyítékok átnyújtásakor lejáratná magát.
2010. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak egyszer írtam neki. Utolsó, neked meg sok sikert, remélem nem kapsz semmilyen büntetést. :)
2010. máj. 29. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!