Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban ez a jogszabály?

Valóban ez a jogszabály?

Figyelt kérdés
Nálunk most volt az első vagyonmegosztási per. Én 1/4,volt nejem 1/4 ,bátyám 1/2 arányú tulajdonos.Míg szüleim 100% haszonélvezők­.Dokumentumok bizonyítják,me­lyeket benyújtottunk a bíróságra,hogy a közösen használt ház kizárólag a szüleim vagyonából épült,volt nejem semmit sem tett a házba.A fenn álló költségeket(hi­tel,rezsi) Bizonyítottan a kezdetektől a szüleim fizetik.A bíróság azonban nem vette figyelembe,és nem vizsgálja ki az előzményeket.Ha­tározottan megítélte elsődlegesen a ház értékének 1/4 részét.Nem érdekelte a bírónőt,hogy ki által épült a ház.Volt nejem pedig szó szerint dörzsölte a markát,és elégedetten vigyorgott.Hogy elvisz mindent. Lehet ebben az ügyben másként eljárni? Hozzáteszem,két közös gyermekünk is velem maradt,én nevelem őket.
2010. máj. 20. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
koziranytu.hu -n tedd fel a kérdést, ott megmondják.
2010. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos ha tulajdonos, akkor hiába nem tett semmit, az övé az a rész. Nincs házassági szerződésetek? Undorító az ilyen nő, sajnálom a helyzeted! Próbáljatok fellebbezni, egy jó ügyvéd kell és akkor hátha el tudod venni tőle, ami egyébként a szüleidé. A jó hír, hogy semmit nem tud kezdeni az 1/4-ed részével, nem adhatja el, nem nyúlhat hozzá, mert a szüleid a haszonélvezők, tehát neki ebből pénze a büdös életben nem lesz, ettől függetlenül fellebbezés! Mikor lett véve a ház? Már házasok voltatok? De akkor is a szüleid vagyonából épült, tehát elvileg te kaptad ajándékba, na ezzel próbáljatok érvelni. Remélem nem jön össze a volt feleségednek a dolog! Dicséretes, hogy te neveled a gyerekeket, biztosan jó apa vagy, másképp oda sem ítélték volna, általában mindig a nő kapja őket (ezzel pedig én nagyon nem értek egyet). Minél előbbi jó megoldást kívánok nektek! 21/N
2010. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
De lehet. Véresre veretni a szennyes lotyót, hogy legalább ne legyen őszinte a mosolya.
2010. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
85%

fellebbezd meg egy férfi bírónál, aki már kicsit öregebb (az már biztos tudja mi az a házépítés és a felosztásának menete)


ám valóban úgy szól a jogszabály, hogy tulajdonosok között kell felosztani, és a nejed a házasság ténye révén a fél vagyonodat elviheti (ezért van a bankszámlám apám nevén, hogy a nejem ne tudjon hozzányúlni :D)

2010. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó! Ti is váltok? :( Miért nem köt senki házassági szerződést? Soha a büdös életben nem mennék úgy férjhez, hogy bárki hozzányúlhasson ahhoz, ami az enyém. Pedig én nő vagyok, kevesebb félnivalóm van, mint egy férfinek, mert a női nem mocskosabb válások terén, és elfogultak is a bíróságok a nőket illetően.
2010. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Izgalmas dolog lehet úgy házasságot kötni, hogy előtte szerződést írogasson. Komolyan irigyellek titeket. Ha ennyire bíztok egymásban minek házasodni? Menjetek ringyókhoz.. az utolsó meg hímringyóhoz. :)
2010. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy hímringyóhoz kellene mennem, csak mert előre gondolkozom? Láthatnád a fától az erdőt. Már ne is haragudj, szerintem a legtöbb házasság megkötésekor senki sem tervezi, hogy el fog válni, és ezekre az esetekre való a házassági szerződés, itt van a kérdező élő példának, de még sorolhatnék rajta kívül ezret. Kíváncsi leszek ha majd téged akarnak kisemmizni, akkor szidod-e magad, hogy miért nem ringyókhoz jártál.
2010. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem vennék el senkit, aki házassági szerződést akarna. Mai világ vagy sem, csak akkor házasodom, ha az őszinte szerelemből fakad és feltétel nélkül bízom a másikban. Mit mond a szerződés?

El akarlak venni mert szeretlek, holtodiglan-holtomiglan, de azért benne van az is, hogy esetleg mégsem szeretlek annyira, vagy te engem, így ezzel bebiztosítom az anyagiakat arra az esetre. Légy a feleségem!

Nem abszurd? Ez lófütty, nem szerelem. Az ilyen vegyen kutyát.

2010. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi erővel biztosítást sem kellene kötni...
2010. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jogiforum.hu
2010. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!