Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha a volt...

Mit tudok tenni, ha a volt randipartnerem barátnője zaklat?

Figyelt kérdés
Párszor randiztam a sráccal, de eléggé kattant volt (első randin kijelentette, hogy szereti a pisiszexet, majd miután visszautasítottam leírta, hogy ölne meg, stb. ) Aztán kiderült, hogy volt neki közben barátnője is. Ennek már több, mint 3 hónapja, de a csaj azóta is zaklat. Feltörte a facebookomat, instagramomat, irogatott az ismerőseimnek, most odáig eljutott, hogy a privát képeimet töltötte fel a saját oldalára, amit még az én ismerőseim sem láthatnak, és mindenféle ócsároló dolgokat ír. Ráadásul 27 éves, nálam már rég tiltva van a párja, plusz a srácot fel is jelentettem az üzenetei után, de törölték a feljelentésemet, mert nincs megalapozott gyanu, hogy be is váltaná amit írt, így a rendőrségben nem bízom. Próbáltam figyelmen kívül hagyni, mert nekem kapcsolatom van 2 hónapja, de ezzel eléggé túllépte a határt.
2017. jún. 4. 21:47
 1/3 anonim válasza:
Változtasd meg a jelszavad... Kisbetű, nagybetű, szám, speciális karakter, tudod...
2017. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem Erzsike a csaj?
2017. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pfuh, seregeink harcban állnak, az látszik:S Kérdező, ne remélj! Apáról fiúra és anyáról lányára száll a bosszú! Addig nem nyugszik meg nem fogsz lelkileg agonizálni ("te cseléd")


Ha nem tudod miről van szó:

https://www.youtube.com/watch?v=PKgzR64qj6k


Komolyabbra fordítva a szót:

Ha feltörte a felhasználódat és jogtalanul használja a képeidet, akkor már feljelentheted nyugodtan. Egy olyannak, hogy "lehugyozlak aztán megöllek" nem sok alapja van, de egy account feltörése már problémásabb. Nem mondom, hogy azonnal rámennek, de inkább fognak foglalkozni vele.


A jelszavaidat cseréld le, ahogy az első írta. Facebook jelentés sem árt, ha más nem, hát hátrtáltathatja.

Az ismerőseidne írd meg üzenetben, hogy van rá esély, hogy nem tled kapnak üzenetet a te nevedben, így készüljenek fel erre, ha kell, igazoltassanak valami olyannal, amit csak ti tudhattok (múltbéli közös emlék, ilyesmi). Ha valami sértő vagy furcsa dolgot írnál nekik, akkor legjobb ha felhívnak, mielőtt komolyan veszik.


Esetleg posztold ki a csaj Facebook profilját és kérd meg az ismerőseidet, hogy jelentsék. Ha tényleg kint vannak a képeid, akkor így még az ismeretlen ismerőseid (mm akikkel nem beszélsz) is látni fogják, hogy csaló. Ha 10en jelentenek egy felhasználót, a Facebook egy nap alatt leszedi.

2017. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!