Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt miért nem büntetik?

Ezt miért nem büntetik?

Figyelt kérdés
Ugye a horogkereszt,SS jel,sarlókalapács és a Vöröscsillag is tilott Magyarországon pedig több embert is láttam már vöröscsillagos pólóban vagy sarlókalapácsos ushánkában, most ha ezt megcsinálná valaki nácis cuccokba akkor leköpik lenácizzák , pedig köztudott, hogy a kommunisták sokkal rosszabbak voltak mint a nácik. Valaki magyarázza már el, hogy ez miért van :(

#náci kommunista
2017. jún. 3. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Soros miatt
2017. jún. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mentalitás?

Erre szerintem nincs racionális magyarázat..

2017. jún. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Múltkor ettem egy MilkyWay-t, akkor én most kommunista vagyok?
2017. jún. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Mert a kummunisták nem vesztettek el egy világháborút. És ez a különbség.
2017. jún. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Mert akármit mondanak, kettős mérce van, és a kommunizmust máig nem kezelik a helyén.


Még itt a GYK - n is rendszeresen előfordul, hogy élteti valaki, az afféle bocsánatos bűnnek tűnik, míg a nácizmus nyíltan dicsérők - már ha van ilyen - teljes elutasítással, kiközösítéssel számolhatnak.


Pedig a kommunizmus sokkal több áldozatot követelt mint a nácizmus.

2017. jún. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Most éppen a kormány nyalizik kínának, a gyilkosok emlékművét is megkoszorúztuk. Szóval most lehet villogni.
2017. jún. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

335.§ Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon

a) terjeszt,

b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy

c) közszemlére tesz,

ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.


Itt a "köznyugalom megzavarására alkalmas mód" a lényeg!

2017. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem köztudott, te gondolod így. A "rosszabb" egy szemléletrendszer esetén meglehetősen zavaros és használhatatlan jelző. Egyszerűen két teljesen más alapon és más megfontolásból, más módszerekkel operáló rendszerről beszélünk. De ezt csak hosszas történelem (és más) tanulás után lehet megérteni, nekem nem lehet olyan célom, hogy én értessem meg veled.
2017. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert a kommunizmust és a mai egész nyugati és hazai rendszert pontosan ugyanaz a kis csoport irányítja, ez a csoport pedig érthető okokból gyűlöli a nemzetiszocializmust, nacionalizmust. Az sem zavart senkit, hogy a kommunista utódpárt 12 évig kormányzott ahelyett, hogy betiltották volna, 56-os hazaárulókkal, kommunistákkal, III/III-asokkal.
2017. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!