Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élesfegyvert szeretnék vásárol...

Élesfegyvert szeretnék vásárolni. Mi lenne ennek a menete?

Figyelt kérdés
Milyen engedélyek beszerzése elengedhetetlen a fegyvertartással kapcsolatban. (Elsősorban otthon szeretném tartani) ,később pedig szakszerű pályán szeretném használni. Ámbár kérdeztem a boltot ahonnan vásárolni szeretném,és ők azt közölték,hogy a vásárláshoz semmi féle engedélyre szükség nincs. (Zöldfülű vagyok még a témába ezért is kérném a segítségeteket,illetve még annyi,hogy számít e az valamit a hatóságnak,hogy személy szerint rendőr szeretnék lenni). Köszönöm előre is a válaszokat!
2017. máj. 26. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Írd le a bolt nevét címét , mert vagy tévedés van itt vagy nem éles az a cucc .
2017. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bizony bizony szerintem is nagy butaságot mondtak.
2017. máj. 26. 18:49
 3/10 kovpet ***** válasza:

Célhoz kötötten lehet csak lőfegyvert tartani Magyarországon és a cél az lehet önvédelem, sport vagy vadászat (vagy szolgálati fegyver, de az más tészta).

Önvédelemre nem kapsz. Sehogy, mert ha olyan lennél, aki kap, akkor nem itt kérdeznéd.

Sportra és vadászatra kaphatsz engedélyt, de macerás és drága és hosszú a procedúra.

Ha csak lőni akarsz, akkor menj le lőtérre és lőhetsz kedvedre (az sem olcsó, de a fentiekhez képest aprópénz, egy húszezrest azért vigyél magaddal, de legalább nem egy köteg kell majd).

2017. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Harmónia vadászbolt, engedély nélkül pedig legfeljebb 7,5j alatti légfegyvert és gázpisztolyt vehetsz
2017. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van is egy kiváló lőtér Budakeszin, Steyr Aug, M4, .416 Barret stb...
2017. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1.Felhívod a neppered és megbeszéled a találkozót.

2. Leszurkolod a dellát.

3. Felmarkolod a cuccot.

2017. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem a sport a célom. Köszönöm akik jó,és hasznos választ adtak. Pont jó Budakeszi,mert budapesti vagyok. Köszönöm mégegyszer mindenkinek!
2017. máj. 26. 20:13
 8/10 kovpet ***** válasza:

Sportcélra kapsz engedélyt, ha nagyon akarsz. Ha már sokat lőttél és komolyan gondolod, akkor érdemes foglalkoznod a kérdéssel, de az az érzésem, hogy még az elején vagy.

Akkor felesleges a saját fegyver.

2017. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen igen jól érzed meg teljes mértékbe kezdő vagyok. Már ha annyira nem leszek zöldfülű akkor mindenképp fogok gondolkodni saját fegyverekbe!
2017. máj. 26. 21:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél kést,az éles!
2017. máj. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!