Jogilag mi vonatkozik arra ha Franciaországban, a bevándorolt csoportokhoz csatlakozok?
Marseille-ben sok marokkói, fekete menekült van akik csak úgy ott élnek, kitoloncolni nem tudják őket mert a rendőröknek is neki mennek, és rengetegen vannak, tehát eltűrik őket.
Ha kiderül hogy én is "ott maradok" számon kérhetnek?
Ha ennyire lüke vagy, menj, és élj köztük.
De mindenki röhögni fog rajtad, ugyanis neked erre semmi szükséged. Az EU-ban oda mész, és annyi időre, ahova és ameddig csak szeretnél.
"Oké, pontatlan voltam: 90 nap után bejelentési kötelességed van a helyi hatóságok felé."
De ez teljesen mást jelent ám, mint amit először írtál! :D Azért ne ess másnak, ha rámutatnak, hogy pontatlanul fogalmazol, mert a jog már csak ilyen, ott minden szónak jelentése van.
Nincs semmiféle bejelentési kötelezettséged.
Oda mész, ahova akarsz, addig vagy ott, ameddig akarsz.
Akár éveken át is. Ahogy itt vesznek németek, hollandok, belhák házat és ide települnmek,. éppen úgy magyarok is mehetnek németbe, olaszba, hollandiába, ahova jólesik.
A bunkóság meg ott érhető nálad tetten, hogy bár totál tájékozatlan vagy, de mégis merészelsz "jogi tanácsot" adni másoknak, ami nélkülöz minden alapot. Szerintem legalább 70 éves vagy és még a településről ki sem mozdultál, ahol eddig éltél. Ami éppen nem baj, de az annál inkább, hogy ilyen szűklátókörű ember veszi a bátorságot és "tanácsot ad" másnak.
na ez nagyon nem így van.
abban a pillanatban h bármit csinálsz (munka), már nem vagy turista. turista minőségében pedig max 90 nap, utána be kell jelentened címet és igazolnod kell h miből élsz !! igen , tudom miről beszélek, átéltem, csináltam már. nem hülyék ők se. de a harmadik naptól dolgozol, akkor csak 2 napig vagy turista, és utána indul az összes többi kötelezettséged. nagyon nem egyszerű EU-n belül se, hiába mondogatjátok páran,
"abban a pillanatban h bármit csinálsz (munka), már nem vagy turista. turista minőségében pedig max 90 nap, utána be kell jelentened címet és igazolnod kell h miből élsz !! igen , tudom miről beszélek, "
Dehogy tudod. Az országból a lábadat nem tetted még ki.
Nincsenek ilyen hülyeségek, amiket te állítasz. Nincs pittyegő számítógép, nem nyomoznak senki után, ezek csak a te képzeletedben léteznek.
Az EU-s állampolgárok útlevél nélkül utazhatnak az EU teljes területén (shchengeni övezet), ott telepedhetnek le, ahol nekik tetszik és nem számítanak turistának az EU-ban sehol (ekkora hülyeséget kitalálni?). Nem kell beszámolniuk senkinek arról, hogy miből élnek, mindössze azon ország törvényeit kell betartaniuk, ahol éppen tartózkodnak.
Bárki aki EU-s állampolgár, bárhol vehet házat, lakást, vállalkozhat, vagy munkát vállalhat bármiféle külön engedély vagy kérelem nélkül, ugyanúgy, ahogy az adott országban mások. A gyerekeit a helyi iskolába járathatja, sőt, még szavazhat is arról, hogy a településen ki legyen a polgármester.
Te meg ezt jobb, ha tudomásul veszed, mert el vagy maradva hétszáz évvel.
jézusom.... hát nézz utána a dolgoknak, nincs jobb ötletem.
bizony havonta be kell mutatni a bankszámlakivonatot, hogy miből élek, azaz hogy van elég fedezetem a megélhetésre. ez pedig azért van, mert nyugati országokban nagyon nem nézik jó szemmel a fekete munkát, és ennek még csak a lehetőségét is el akarják kerülni.
utazni utazhatsz személyivel, de jobb ha tudod, hogy EU-n belül is vannak bizonyos hivatalos ügyek, amelyekhez kell az útlevél a mai napig is! nagyon kevered te a dolgokat. a 90 nap továbbra is érvényben van.
Ne égesd már szénné magad ember, mert a dróton keresztül is érződik a szaga.
Tekintve, hogy nincs határellenőrzés, így bárhova is utazol, a hatóságok nem is fognak tudni rólad, hogy te éppen Budapesten vagy, esetleg Rómában vagy Antverpenben.
Ez már rávilágít arra, hogy hülyeséget vakolsz. A fekete munkával kapcsolatban meg azt tudom mondani, hogy azt nem úgy ellenőrzik, hogy minden állampolgárnak ,vagy ott tartózkodónak igazolnia kell, hogy miből él. Ez csak nagyon régen, a komcsiknál volt divat. :o))
Az Európai Unióról szóló szerződés [EUSZ] 9. cikkében) rögzített uniós polgárság az európai identitás kialakulásának elsődleges mozgatórugója. Alapvetően különbözik a tagállamok által biztosított nemzeti állampolgárságtól, amelyet kiegészít, mivel az európai polgárság által a polgároknak juttatott jogokhoz nem társulnak kötelezettségek.
Jelenleg az uniós polgárság lényegében nem egyéb, mint olyan jogok – közöttük a szabad mozgáshoz, a tartózkodáshoz és a petíció benyújtásához való jog – egyetlen rendszerbe foglalása, amelyeket már eddig is elismertek, de ezentúl egy politikai elképzelés nevében, az elsődleges jogban is rögzítenek.
Uniós polgárság
A maastrichti szerződés foglalta össze először az uniós polgárság fogalmát. Aki valamelyik tagállam polgára, az uniós polgárrá is válik egyben. Az uniós polgárság nem jelent állampolgárságot, ezért az uniós polgárság nem teszi szükségszerűvé, hogy a mindenkori tagállamok állampolgárai egyben kettős állampolgárok legyenek.
Az uniós polgárság számos joggal ruházza fel a polgárokat: több területen is az EU polgároknak ugyanolyan vagy hasonló jogaik vannak az egyes EU országokban, mint az adott ország polgárainak. Ezek közé tartozik például:
a szabad mozgás és a tartózkodás joga a tagállamokban;
szavazójog és választhatóság az Európai Parlamentben és a lakóhely szerinti ország önkormányzati választásain;
jog a diplomáciai védelemhez;
jog ahhoz, hogy petíciót nyújtson be az Európai Parlamenthez;
jog ahhoz, hogy ombudsman képviselje az érdekeit.
A tartózkodás joga nemcsak azt jelenti, hogy letelepedhet az adott országban, hanem hogy munkát is vállalhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!