Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek amputálják a...

Ha valakinek amputálják a lábát, az fog kapni az államtól megélhetést?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,valakinek levágják a lábát egészségügyi okokból.Olyannak,aki még nem dolgozott (mert még szinte gyerek),akkor 18 éves korától kap majd ételre való pénzt az államtól? Még az is érdekelne,hogy ha ,,csak'' az egyik lábát amputálják,akkor is lerokkantosítják? A válaszokat előre is köszönöm.
2017. ápr. 13. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Megélhetést? Azt nem! Egy kis alamizsnát, olyan havi húsz-huszonötezer körül azt igen, esetleg intézeti elhelyezést, ha nem képes magáról gondoskodni. Nyilván az amputált lábú is rokkantnak számít, de mivel a keze-feje, felsőteste rendben van ülőmunkát még végezhet.
2017. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben,értem.Én is 20000 ft körülire számítottam,az ételre nagyjából elég.Köszönöm a választ.
2017. ápr. 13. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
leszázalékolás, csökkent munkaképesség, de egy láb elvesztése a legtöbb munkahelyen nem probléma. Ha már egy kéz hiányozna, az inkább.
2017. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Miért kapna??

Dehogy kap. Bizonyos szintű segélyt igen, de az nem egyenlő a megélhetéssel.

2017. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó,de sokkal kevesebb a munkalehetőség.Na meg nem mindenki ért a számítógépekhez,hogy otthonról tudjon dolgozni.Még fel se vennének olyan embert,akinek nincs ehhez végzettsége,sem tehetsége.
2017. ápr. 13. 14:45
 6/9 A kérdező kommentje:
4# Nem is az volt a kérdés,hogy milliomossá teszi-e az állam az illetőt...Érthetően leírtam,hogy kajára elegendő pénzt ad-e.
2017. ápr. 13. 14:51
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

#5 de 18 évesen azt tanul amit akar.. ma meg már a protézisek bőven felváltják a hiáznyzó lábat, ami hirtelen eszembe jut az talá a gépkocsivezetés, amit hivatásosként nem végezhetne, állni/ülni a szalag mellett, pult mögött meg az íróasztal mögött egy lábbal is nyugodtan lehet.

És mint mondtam, ez nem befolyásolja azt, hogy képezze magát bármilyen irányba.

2017. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

26 éves koromban a bal lábamat combközépen amputálták.

Jópár hónap eltelt, mire művégtagot kaptam, és idő volt,mire tudtam használni. Eleinte nehéz volt, de szerencsére a csonkolás jól sikerült, stabil, feszes, jól terhelhető.

De már mindent meg tudok csinálni, úszni és bringázni is - ezeket műláb nélkül csinálom.

40/F

2017. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És akkor nem is rokkantosítottak le?
2017. ápr. 17. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!